20.05.2019, 00:00

Šéf turnaja pre Košice: Hráte pôsobivý hokej

Zo strany Medzinárodnej hokejovej federácie má priebeh šampionátu na východe Slovenska pod palcom Španiel Francisco Gonzales.

Šéf turnaja pre Košice: Hráte pôsobivý hokej
Zdroj: HN/Vladimír Trávniček

Zo strany Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) má priebeh šampionátu na východe Slovenska pod palcom Španiel Francisco Gonzales. „V Košiciach vládne hokejovejšie prostredie ako vlani v Dánsku,“ tvrdí pre HN riaditeľ majstrovstiev sveta pre Košice.

Máme za sebou už jedenásty deň svetového šampionátu. Ako ste spokojný s jeho priebehom v Košiciach?
Veľmi. Vidíme každý deň, že zápasy turnaja navštevuje mnoho fanúšikov, čo je azda najpodstatnejšie. Veľmi vysoká je aj kvalita jednotlivých duelov. Zaznamenali sme aj smutné udalosti zo záveru zápasu Slovenska proti Kanade. No celkovo môžem skonštatovať, že majstrovstvá v Košiciach prebiehajú veľmi dobre.

Späť k incidentu, keď fanúšikovia počas a po zápase hádzali predmety na plochu a vypískali aj kanadskú hymnu. Aj ste to na IIHF riešili?
Preberali sme to na direktoriáte IIHF. Slovenský zväz ľadového hokeja sa ospravedlnil a kanadská strana to správanie priaznivcov pochopila. Emócie sú vždy buď dobré, alebo zlé. No na konci je rozhodujúca kvalita hry a to, čo to prináša ľuďom. Organizátorom sme len spresnili zopár vecí, ktoré mali byť upravené, aby sa už podobné veci neopakovali.


Na podujatí štartuje viac ako 100 hokejistov z NHL, čo nebýva zvykom. Čím si to vysvetľujete?
Tento šampionát sa koná o trochu neskôr ako v minulých rokoch, takže tu bola veľká možnosť, že z NHL príde veľa hráčov. A to sa naplnilo. Špeciálne výber Ruska tu má najviac hviezdnych mien, ktoré sú veľkým lákadlom pre fanúšikov z celého sveta. Pre turnaj je to len dobré, keď sú tu hráči

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.