21.05.2019, 00:00

Deň, keď sa lúči posledný z majstrov sveta

Deň, keď sa lúči posledný z majstrov sveta
Zdroj: TASR

Už je to 18 rokov, čo debutoval útočník slovenskej reprezentácie Ladislav Nagy na majstrovstvách sveta v zápase proti Japonsku (8:4). Ako 22-ročný sa po boku lídrov ako Peter Bondra, Žigmund Pálffy či Miroslav Šatan stal majstrom sveta v Göteborgu. Nagy patril už od tínedžerského veku medzi najväčšie talenty slovenského hokeja. Bol aj členom bronzového tímu na svetovom šampionáte do 20 rokov a stal sa naším najproduktívnejším hráčom. Na majstrovstvách sveta obliekol Nagy slovenských dres v 52 zápasoch. Ten dnešný, proti Dánsku, bude posledným nielen v národnom tíme, ale aj v úspešnej klubovej kariére. Nagy je posledným majstrom sveta z roku 2002, ktorý končí v reprezentácii Slovenska. „Nechcel som takto ukončiť kariéru. Chceli sme ísť do Bratislavy na štvrťfinále, no dopadlo to zle,“ uviedol pred posledným duelom v kariére Nagy.

Z Košíc až do NHL
Na začiatku kariéry v seniorskom tíme HC Košice odohral Nagy jediný ročník – v sezóne 1997/1998 patril k objavom najvyššej súťaže. Veď ako 18-ročný dokázal nazbierať v 40 zápasoch rovnaký počet bodov. To si ho už vo vstupnom výbere talentov do NHL vybral St. Louis Blues

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.