21.05.2019, 15:20

Maďar, ktorý sa našiel. Nagy vládol NHL, jeho obrovský talent však brzdili dve veci

Dnešný zápas proti Dánsku bude pre Ladislava Nagya posledným nielen v národnom tíme, ale aj v úspešnej klubovej kariére.

Ladislav Nagy
Zdroj: Reuters

Už je to 18 rokov, čo debutoval útočník slovenskej reprezentácie Ladislav Nagy na majstrovstvách sveta v zápase proti Japonsku (8:4). O rok neskôr sa ako 22-ročný sa po boku lídrov ako Peter Bondra, Žigmund Pálffy či Miroslav Šatan stal majstrom sveta v Göteborgu.

Nagy prezývaný Maďar, patril už od tínedžerského veku medzi najväčšie talenty slovenského hokeja. Bol aj členom bronzového tímu na svetovom šampionáte do 20 rokov a stal sa naším najproduktívnejším hráčom.

Na majstrovstvách sveta obliekol Nagy slovenský dres v 52 zápasoch. Ten dnešný, proti Dánsku, bude posledným nielen v národnom tíme, ale aj v úspešnej klubovej kariére.

Nagy je posledným majstrom sveta z roku 2002, ktorý končí v reprezentácii Slovenska. „Nechcel som takto ukončiť kariéru. Chceli sme ísť do Bratislavy na štvrťfinále, no dopadlo to zle,“ uviedol pred posledným duelom v kariére Nagy.

Supertalent z Košíc
Muž, ktorý sa vrátil do povedomia. A hlavne do špičkovej formy. Muž, ktorý patril v minulosti medzi najväčšie talenty slovenského hokeja. Už si nespomeniete, ale Nagya začal spoznávať svet pred dvadsiatimi rokmi, keď v juniorskej zámorskej súťaži v tíme Halifaxu strelil v jednej sezóne neuveriteľných 71 gólov.

Bol veľkým talentom. Bol neuveriteľne rýchly, vedel sa dostávať do šancí a hlavne ich premieňať. Preto bol taký produktívny,“ povedal pre HN zlatý tréner z Göteborgu 2002 Ján Filc.

Ten ho mal v tíme aj na juniorskom šampionáte pred dvadsiatimi rokmi. Nagy bol vtedy kapitánom a náš juniorský tím doviedol k senzačnému bronzu. O rok nato už dostal príležitosť v NHL. Vo svojej prvej sezóne v najlepšej lige sveta odohral jedenásť zápasov za St.Louis a strelil dva góly. Vtedy bol súčasťou slovenskej enklávy v tomto tíme na čele s Pavlom Demitrom či Michalom Handzušom.

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.