23.05.2019, 00:00

Päť NAJ slovenských hokejistov na šampionáte

Päť NAJ slovenských hokejistov na šampionáte
Zdroj: Reuters

Slovenská reprezentácia obsadila na majstrovstvách sveta konečné 9. miesto, Ladislav Nagy sa víťazným nájazdom rozlúčil s kariérou, národný tím definitívne prišiel o priamu účasť na olympijských hrách. To všetko bolo zrejmé už po poslednom dueli nášho tímu s Dánskom (2:1 po nájazdoch). Deň po ňom sa HN detailne pozreli na štatistické ukazovatele u hokejistov a vybrali päť NAJ z pohľadu účinkovania Slovenska na domácom šampionáte.

1. Najviac odohraných minút
Najvyťaženejším slovenským hokejistom na majstrovstvách bol suverénne kapitán Andrej Sekera. Skúsený 32-ročný hráč Edmontonu Oilers strávil na ľade počas siedmich duelov dve hodiny a 40 minút. V priemere na jeden duel tak odohral bezmála 23 minút. Len v jedinom stretnutí v základnej skupine sa stalo, že by nebol v tomto ukazovateli jednotkou. V zápase proti Veľkej Británii ho prekonal ďalší obranca Erik Černák. Na druhej strane, najmenej odohral útočník Dávid Bondra – naskočil do posledných dvoch súbojov a hral niečo vyše 20 minút.


2. Najlepší kanonier
Veľmi sledovaná štatistika, ktorá môže zväčša pomôcť k lepším kontraktom v zahraničných kluboch. To však nie v prípade nášho najle

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.