23.05.2019, 00:00

Susedské derby aj rusko-americká konfrontácia. Začali sa záverečné boje o medaily

Susedské derby aj rusko-americká konfrontácia. Začali sa záverečné boje o medaily
Zdroj: TASR

Majstrovstvá sveta v hokeji na Slovensku vstupujú do vyraďovacej fázy. Súboj o medaily sa už síce nebude týkať domácej reprezentácie, no dnešné štvrťfinálové stretnutia aj tak sľubujú zaujímavé konfrontácie.

Kanada – Švajčiarsko (Košice, 16.15 hod.)
Víťaz „slovenskej“ A-skupiny z Kanady začal šampionát prekvapivou prehrou s Fínskom. Odvtedy však už zverenci Alaina Vigneaulta nestratili ani bod, hoci proti Slovákom vydolovali víťazstvo necelé dve sekundy pred koncom. Aj tento počin však dokazuje mentálnu odolnosť kanadských hráčov, ktorí budú vo štvrťfinále favoritmi.


Helvéti mali vynikajúci vstup do turnaja. V prvých štyroch dueloch získali maximálny počet bodov. Z následných troch stretnutí však už vyšli bodovo naprázdno, a to práve proti triu favoritov. „Pôjde podľa mňa o najjednoznačnejšie štvrťfinále,“ povedal pre HN bývalý reprezentant a člen tímu Chicago Blackhawks Ivan Droppa. „Aj Švajčiari majú v kádri kvalitu z NHL, no nemajú taký široký káder z hľadiska konkurencieschopnosti,“ dodal.


Rusko – USA (Bratislava, 16.15 hod.)
Zborná v doterajšom priebehu majstrovstiev dokonale potvrdzuje nálepku najväčšieho favorita na zisk zlata. Hviezdami nabitý ruský výber si bez väčších ťažkostí poradil aj s Čechmi (3:0), respektíve so Švédmi (7:4). V osmičke najproduktívnejších hráčov MS figurujú hneď traja Rusi, pričom Nikita Kučerov zaznamenal už 15 bodov. Rusov vidí ako nových majstrov sveta aj Droppa. „Hoci vieme, že v športe sa predpoklady nie vžd

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.