24.05.2019, 00:00

Doplatili ste na experiment HC Slovan, odkazuje najznámejší český komentátor

Prečo sa Čechom v Bratislave darí a prečo Slováci čakajú už šesť rokov na úspech? HN odpovedal najznámejší český komentátor Robert Záruba.

Doplatili ste na experiment HC Slovan, odkazuje najznámejší český komentátor
Zdroj: MAFRA/Michal Růžička

Českým hokejistom sa v Bratislave podobne ako na šampionáte pred ôsmimi rokmi darí, keď v základnej skupine prehrali iba s Ruskom. Čím to je?
Viem, že sa sem hokejisti veľmi tešia. Majú tu najpohodlnejšie, najpriaznivejšie podmienky. Veľmi im vyhovuje blízkosť hotela pri štadióne – nemusia ísť nikam autobusom. Niekto chce ostať v kabíne dlhšie, druhý sa ponáhľa. Nemusia na seba čakať a každý sa zariadi tak, ako potrebuje. To inde nie je.

Na iných šampionátoch v zahraničí tiež asi nie je taká atmosféra a „domáce“ prostredie pre Česko ako v Bratislave.
To tiež. Atmosféra je pre hráčov mimoriadne atraktívna. Pre našu povahu je veľmi dôležité mať fanúšikov priamo v hľadisku a cítiť ich podporu. To zlepšuje ich výkon. A to všetko vedie k chuti prísť na Slovensko reprezentovať a k dobrému pocitu z tohto miesta. Pre Švajčiarov alebo Švédov je to cudzie, ale naši hokejisti sa tu cítia ako doma.


Keď bol šampionát v Česku v roku 2015, slovenským hokejistom sa viac chcelo hrať za národný tím ako inokedy. Je to tak aj u vás?
Majstrovstvá sveta v Bratislave sa neodmietajú. Pred turnajom sme mali suverénne najmenej ospravedlnení za posledných niekoľko rokov od hráčov, že neprídu reprezentovať.

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.