27.05.2019, 00:00

Šéf IIHF Fasel: Musíte postaviť novú arénu

Spoločne so šéfom organizačného výboru hokejového šampionátu Igorom Nemečkom a prezidentom zväzu Martinom Kohútom zhodnotil priebeh podujatia aj prezident Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF René Fasel. Šéf svetového hokeja odpovedal aj na otázky HN.

Šéf IIHF Fasel: Musíte postaviť novú arénu
Zdroj: TASR

Už pred majstrovstvami sveta sa vedelo, že kapacity arén sú nižšie ako na iných šampionátoch. Môže Slovensko v budúcnosti ešte organizovať MS v Bratislave a Košiciach?
O tejto skutočnosti sme diskutovali. Najbližší termín, keď by mohlo Slovensko požiadať o organizovanie majstrovstiev sveta, sú roky 2026, 2027 a 2028. Aréna v Košiciach nie je na takej úrovni, ako si vyžaduje toto podujatie. Takže ak tu bude ambícia opäť získať MS, potrebujetehn postaviť novú arénu, nie 20-tisícovú, ale s kapacitou pre 12- až 14-tisíc divá

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.