27.05.2019, 00:00

Šéf IIHF Fasel: Musíte postaviť novú arénu

Spoločne so šéfom organizačného výboru hokejového šampionátu Igorom Nemečkom a prezidentom zväzu Martinom Kohútom zhodnotil priebeh podujatia aj prezident Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF René Fasel. Šéf svetového hokeja odpovedal aj na otázky HN.

Šéf IIHF Fasel: Musíte postaviť novú arénu
Zdroj: TASR

Už pred majstrovstvami sveta sa vedelo, že kapacity arén sú nižšie ako na iných šampionátoch. Môže Slovensko v budúcnosti ešte organizovať MS v Bratislave a Košiciach?
O tejto skutočnosti sme diskutovali. Najbližší termín, keď by mohlo Slovensko požiadať o organizovanie majstrovstiev sveta, sú roky 2026, 2027 a 2028. Aréna v Košiciach nie je na takej úrovni, ako si vyžaduje toto podujatie. Takže ak tu bude ambícia opäť získať MS, potrebujetehn postaviť novú arénu, nie 20-tisícovú, ale s kapacitou pre 12- až 14-tisíc divákov.

Ako by ste zhodnotili celkovú úroveň podujatia, ktoré vyvrcholilo včerajším finálovým duelom a zápasom o 3. miesto?
Je to tu hokejová republika. Prekvapila ma naozaj vysoká kvalita zápasov. Na MS štartovalo 119 hokejistov z NHL, čo je veľmi vysoké číslo. Je to zároveň dobré znamenie, že hráči zo zámoria chodia radi na majstrovstvá sveta. Atmo

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.