Francúz Pierre Crinon (vľavo) sa ani počas pôsobenia v Dukle Trenčín neštítil tvrdej hry. FOTO: TASR/J. Krošlák
StoryEditor

Kto dnes vyzve Slovákov? Francúzsky top talent, bývalý ostrý zadák Trenčína aj nespokojný ex-Popradčan

13.05.2022, 00:00

HN sa bližšie pozreli na trojicu francúzskych reprezentantov, ktorí dnes budú čeliť Slovensku na začínajúcich sa MS v ľadovom hokeji.

Slovenských reprezentantov čaká dnes popoludní úvodné vystúpenie na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji, keď zverencov kouča Craiga Ramsayho vyzve v Helsinkách outsider z Francúzska. Slováci sú na šampionáte vekovo najmladším celkom, keď priemer mužstva je 24,44 roka. Proti francúzskemu súperovi však túži partia okolo Tomáša Tatara či Petra Čerešňáka vykročiť do turnaja trojbodovým ziskom.

Naopak, Francúzi sa chcú pokúsiť o prvé prekvapenie turnaja hneď v prvej konfrontácii na úkor Slovákov. A vo výbere trénera Philippa Bozona je viacero mien so zaujímavým športovým príbehom. HN sa bližšie pozreli na trojicu francúzskych hokejistov, ktorým dnes budú naši hráči čeliť.

Pierre Crinon v pästnom súboji v našej extralige:

 

Pierre Crinon

Robustný vyše 100-kilový zadák brázdil ešte nedávno slovenské klziská. Väčšinu sezóny 2021/2022 totiž odohral vo farbách Dukly Trenčín. Ešte predtým skúšali 26-ročného rodáka z Remeša Michalovce. Napokon však zakotvil pod Čákovým hradom a za „vojakov“ nastúpil do 28 duelov, v ktorých si pripísal tri asistencie. Na konte však mal tvrdý chlapík 99 trestných minút. Koncom januára však nekompromisný obranca zamieril naspäť do vlasti.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.
17. máj 2022 16:58