Juraj Slafkovský FOTO: TASR/Martin Baumann

Slafkovský: Všetci dvojtýždňoví tréneri sú šťastnejší a musia teraz hľadať, kde inde máme problém

20.05.2022, 23:16

Slovenský hokejový supertalent necha šipľavý odkaz niektorým fanúšikom.

Juraj Slafkovský si pred trestným strieľaním v zápase proti Kazachstanu spomenul na Petra Cehlárika.

MS v hokeji 2022: Slováci zvládli dôležitý zápas. Rozhodli tromi gólmi v druhej tretine

Bravúrny nájazd

Slovenský krídelník rozhodol gólom piaty zápas Slovákov na MS v Helsinkách, keď zopakoval zakončenie svojho spoluhráča z olympiády z Pekingu. V mixzóne po zápase zanechal aj štipľavý odkaz niektorým fanúšikom.

Slovenskí hokejoví reprezentanti aj vďaka gólu Slafkovského vybojovali na MS vo Fínsku druhé víťazstvo, keď zdolali Kazachstan 4:3.

Skóre otvoril v 13. minúte Andrej Kollár, no Kazachovia ešte v prvej tretine otočili skóre dvoma presnými zásahmi v presilovkách. V druhom dejstve však Slováci v priebehu piatich minút strelili tri góly.

O obrat sa postarali v päťminútovej početnej výhode Martin Fehérváry a Adam Liška, Slafkovský zvýšil na 4:2 z trestného strieľania.

Paňukov v tretej tretine znížil na rozdiel jedného gólu, no Slováci si už víťazstvo udržali. V tretej tretine sme boli sme pod stresom, ale máme tri body a hotovo," povedal Slafkovský.

Štipľavý odkaz

Mladý krídelník gólom potrestal faul Sagadejeva, ktorý ho nedovolene zastavil po individuálnom prieniku. Puk si dal najskôr do bekhendu a potom forhendovou strelou zakončil.

Rovnakým spôsobom dal gól aj Peter Cehlárik na ZOH v Pekingu, po ktorom si Slováci vybojovali postup do semifinále. "Spomenul som si pred nájazdom na Cehla ako dával behkend a forhend. Veril som, že to padne," priznal 18-ročný mladík.

Už v sobotu večer čaká Slovákov šiesty zápas na turnaji proti Taliansku, v ktorom chcú zopakovať triumf.

"V každom zápase chceme nadviazať na dobré veci a tri body sú cieľ aj proti Taliansku," povedal Slafkovský a na záver nechal odkaz:

"Sme radi za toto víťazstvo. Všetci dvojtýždňoví tréneri sú šťastnejší a musia teraz hľadať, kde inde máme problém."

01 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 02 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič 03 - Modified: 2024-04-10 09:00:00 - Feat.: - Title: VIDEO Neuveriteľný Slafkovský sa odtrhol z reťaze. Strelil svoj prvý hetrik v NHL a naďalej prepisuje tímové rekordy 04 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 05 - Modified: 2024-04-03 05:39:14 - Feat.: - Title: Fehérváry sa presadil po dlhej odmlke, bodovali aj Slafkovský a Pospíšil. Boston si upevnil prvé miesto
menuLevel = 1, menuRoute = ms-v-hokeji-2022, menuAlias = ms-v-hokeji-2022, menuRouteLevel0 = ms-v-hokeji-2022, homepage = false
19. apríl 2024 07:20