Kristián Pospíšil so sklonenou hlavou na striedačke potom, čo po jeho vylúčeniach Kazachstan strelil dva góly. FOTO: TASR/Martin Baumann 
StoryEditor

Na Talianov v bránke opäť s Húskom, Pospíšil po včerajšku mimo zostavy

21.05.2022, 11:25
Autor:
TASRTASR

Lekár výpravy Pavol Lauko informoval, že brankár Patrik Rybár má stále problém so šľachou a potrebuje ešte niekoľko dní pokoj.

Do bránky slovenskej hokejovej reprezentácie sa v sobotnom večernom zápase postaví opäť Adam Húska. Tréneri pošlú proti Talianom na šiesty zápas na MS v Helsinkách rovnakú zostavu, akou končili piatkový súboj proti Kazachstanu, mimo nej zostane Kristián Pospíšil.

Lekár výpravy Pavol Lauko informoval, že brankár Patrik Rybár má stále problém so šľachou a potrebuje ešte niekoľko dní pokoj. "Do bránky pôjde Adam Húska. Musím vyzdvihnúť skvelý prístup Matej Tomeka, je príkladný. Ale v tejto situácii sme sa rozhodli takto," povedal tréner brankárov Ján Lašák.

image

MS v hokeji 2022: Slováci zvládli dôležitý zápas. Rozhodli tromi gólmi v druhej tretine

Na dopoludňajšom rozkorčuľovaní boli na ľade len šiesti hráči, obrancovia Daniel Gachulinec a Mislav Rosandič, útočníci Pospíšil, Mário Lunter a Adam Sýkora, doplnil ich brankár Tomek. "Nastúpime s takou zostavou, aká včera končila. Jakub Minárik dostane po strete vo včerajšom zápase ešte voľno, Pospíšil bude mimo zostavy," uviedol asistent trénera Ján Pardavý.

Väčšina hráčov doobeda oddychovala, Pardavý k tomu povedal: "Duel s Kazachstanom bol večer, chalani išli do postelí neskoro. Preto musia byť čerství a potrebujú si oddýchnuť. Všetku energiu musia nechať na ľade v zápase s Talianskom."

24. jún 2022 01:41