Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.08.2021, 17:40

Organizátori v Tokiu vyšetrujú športovcov za verejné "popíjanie", hrozí im trest

Hoci pravidlá nezakazujú účastníkom OH konzumovať alkoholické nápoje, v dôsledku protiepidemických opatrení smú popíjať iba v súkromí vo svojich izbách.

Tokio
Zdroj: Ilustračná snímka: Reuters

Organizátori olympijských hier v Tokiu začali vyšetrovanie športovcov, ktorých v sobotu večer prichytili popíjať alkohol na verejnom priestranstve v olympijskej dedine. Mená ani národnosť previnilcov nezverejnili, podľa riaditeľa Tokia 2020 Tošihira Mutoa ich však zrejme čaká trest.

Hoci pravidlá nezakazujú účastníkom OH konzumovať alkoholické nápoje, v dôsledku protiepidemických opatrení smú popíjať iba v súkromí vo svojich izbách.

Partia športovcov a funkcionárov však neodolala a "oslavu" presunula do parku v olympijskej dedine. "V noci 31. júla viacerí športovci a členovia delegácie boli v parku a pili alkohol. Vieme o tom a začali sme vyšetrovanie. Na základe výsledku prijmeme adekvátne opatrenia," citoval Mutoa portál insidethegames.biz.

V olympijských areáloch platí zákaz predaja alkoholu v snahe znížiť riziko šírenia koronavírusu. V prípade porušenia pravidiel hrozí previnilcom pokuta či dokonca vylúčenie z hier.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.