26.09.2019, 14:39 Aktualizované dňa 26.09.2019 o 16:08

Pellegrini bude jednotkou na kandidátke Smeru, potvrdil Fico

Podľa Smeru je v plnej kompetencii predsedu navrhovať kandidátku a Robert Fico svoju právomoc využije. 

Pellegrini bude jednotkou na kandidátke Smeru, potvrdil Fico
Zdroj: HN/ Pavol Funtál

Šéf Smeru Robert Fico navrhne premiéra Petra Pellegriniho ako jednotku na kandidátke strany do budúcoročných parlamentných volieb. 

"Toto rozhodnutie je pre Slovensko najlepším riešením," uviedla strana v tlačovom vyhlásení. Ďalšie poradie na kandidátke Smer nezverejnil. 

Podľa strany je v plnej kompetencii predsedu navrhovať kandidátku a Fico svoju právomoc využije. 

"Pohľad na opozičný tábor musí každého so zdravým rozumom varovať. Strana SMER - SD viac ako inokedy musí zohrať stabilizujúcu úlohu a predseda strany Robert Fico v tomto duchu bude prijímať všetky potrebné rozhodnutia," tvrdia v stanovisku sociálni demokrati.

Pellegrini reagoval na Fica slovami, že prijíma pozíciu volebného lídra Smeru. "Predseda vlády sa rozhodol prijať návrh na pozíciu volebného lídra strany Smer-SD. Je pripravený urobiť všetko pre to, aby ľudí na Slovensku presvedčil konkrétnymi výsledkami a aby bola strana Smer-SD aj naďalej najstabilnejšou a najúspešnejšou stranou na Slovensku," uviedla hovorkyňa premiéra Patrícia Macíková.

O zmene na pozícii lídra kandidátky vládneho Smeru sa hovorilo už celé mesiace. Po Ficovom „odchode“ z čela kandidátky sa tak otvára polemika, či šéf najsilnejšej koaličnej strany sa postupne dáva na ústup z popredia strany a pripravuje si priestor na politický dôchodok, alebo ide o plán, ako nahnať strane ďalšie percentá.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.