StoryEditor

Matovič dal návrh Hlinovmu KDH. Ponúka polovicu kandidátky

25.10.2019, 12:58
Autor:
TASRTASRlmlm
Alojz Hlina môže kandidovať z tretieho miesta na kandidátke, tvrdí Igor Matovič.

Šéf OĽaNO Igor Matovič dal ponuku strane Alojza Hlinu KDH na spoločný postup v parlamentných voľbách. Matovič povedal, že KDH ponúka polovicu kandidátky, čiže 75 miest zo 150.

"Dávame spoločnú veľkorysú ponuku KDH, ktorá spočíva v tom, že ponúkame polovicu našej kandidátky. Musíme zoradiť všetky sily, nesmieme sa správať nezodpovedne. Toto je seriózna ponuka pre KDH," vyhlásil Matovič.

​Okrem toho si podľa jeho slov môžu kresťanskí demokrati vytvoriť po voľbách vlastný poslanecký klub. Zdôraznil, že Hlina môže kandidovať z tretieho miesta na kandidátke, pričom pred ním nebude žiadny iný aktívny politik.

"Musíme sa spojiť. Musíme vytvoriť formáciu, ktorá dokáže zásadne zmeniť výsledky volieb," povedala Záborská. Podľa svojich slov osobne pozvala Hlinu na stretnutie v súvislosti s ich ďalšou spoluprácou. Doteraz odpoveď nedostala, preto ho chceli opätovne vyzvať k spolupráci ešte pred radou KDH, ktorá má byť v sobotu.

Matovič poukázal aj na výsledky prieskumov pred voľbami v roku 2016. KDH malo vtedy podľa jeho slov viac percent ako v súčasnosti, no ani to nestačilo, aby sa dostalo do parlamentu.

Zdôraznil potrebu spájať sa v boji proti mafii. "Nesmie zvíťaziť naše ego. Musíme uprednostniť verejný záujem celej demokratickej opozície," skonštatoval líder OĽaNO.

OĽaNO a KÚ nedávno oznámili, že do volieb pôjdu na jednej kandidátke. Záborská by mala kandidovať zo štvrtého miesta. KÚ rokovala o spolupráci aj s inými stranami, medzi nimi aj s KDH.

Reakcia Hlinu

"Igor Matovič, verný svojmu inštinktu škorpióna využíva každú možnosť, aby zaútočil na KDH. Zajtra máme Radu KDH vo Zvolene. Bývalo dobrou tradíciou starých harcovníkov KDH v deň pred Radou pokúsiť sa cez tlak z vonku vyvolať určitú atmosféru na rokovaní Rady. Igor Matovič 20.9. tiež presne v deň pred našou Radou KDH zvolal tlačovku, na ktorej nám dával „dobré rady“ a na nej predpovedal, že sa niečo na Rade chystá a podobné konštrukcie. Vtedy to nevyšlo. Dnes majú druhý pokus a je posilnený aj o pani Záborskú. Je mi to ľúto. Dnes zaznela falošná výzva na spájanie. KDH je tridsaťročná strana. Nemôže sa spojiť so stranou, ktorá je vlastne firmou jej predsedu. KDH je členom EPP, nemôže sa spojiť so stranou, ktorá má štyroch členov," napísal Hlina.

23. máj 2022 16:36