28.10.2019, 14:52 Aktualizované dňa 28.10.2019 o 16:34

Mečiar sa definitívne vracia do politiky. Chce zabrániť rozvratu spoločnosti

Bývalý premiér vstupuje do politiky s už existujúcim hnutím Slovenská liga.

Mečiar sa definitívne vracia do politiky. Chce zabrániť rozvratu spoločnosti
Zdroj: Peter Mayer

Bývalý premiér a šéf HZDS Vladimír Mečiar sa definitívne vracia do politiky. Do politiky vstupuje s už existujúcim hnutím Slovenská liga.

Mečiar to oznámil vo vyhlásení.

Obdobie vzniku štátu bolo obdobím vlastenectva, terajšie sa vyznačuje jeho hanobením. Hanobením ľudí, ktorí viedli zápas o štát, ale zreteľný je aj pokus o vymazanie historickej väzby k jeho základom a úcty k hodnotám, na ktorých tento štát vznikol. Nie je mi to ľahostajné a preto som sa rozhodol vstúpiť do politiky s hnutím Slovenská liga. Urobíme všetko preto, aby sme zabránili rozvratu spoločnosti a vrátili do jej života dôstojnosť," odkázal Mečiar.

V hnutí s ním budú napríklad bývalý poslanec za HZD Tibor Cabaj či neúspešný prezidentský kandidát Jozef Behýl.

"Bude nová a bude zaujímavá aj programovo, ale hlavne bude iná ako ostatné strany. Chýba tu strana, ktorá by vedela povedať, že Slovensko je pre ňu na prvom mieste," povedal pred časom Mečiar.

Cabaj definitívne nepotvrdil tieto informácie, podľa ktorých pôjde Vladimír Mečiar do budúcoročných parlamentných volieb práve na čele Slovenskej ligy.

"Nepovedal, že nie. Ale nepovedal rovno, že už. Očakávam, že sa vyjadrí v najbližšom čase," povedal pre portál Teraz.sk Cabaj.

Dodal, že jeho strana Vladimíra Mečiara už dávnejšie oslovila s ponukou. "Oslovili sme ho, on sa musí rozhodnúť," povedal Cabaj.

Slovenská liga podľa neho vznikla premenovaním subjektu s názvom Nový parlament, ktorý na Slovensku pôsobí už roky. V tejto chvíli má troch štatutárov, ktorí zároveň pôsobia ako podpredsedovia strany. Jedným z nich je práve Cabaj.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.