10.11.2019, 16:55 Aktualizované dňa 10.11.2019 o 17:29

Harabin reaguje na Kotlebu. Pozval ho na stretnutie

Harabin vo videu, ktoré zverejnil na Facebooku povedal, že je pripravený hovoriť so všetkými, ktorí chcú "normálne" Slovensko. 

Sudca Najvyššieho súdu a predseda mimoparlamentnej strany Vlasť Štefan Harabin reagoval na ponuku šéfa ĽS NS Mariana Kotlebu o predvolebnú spoluprácu. 

Harabin vo videu, ktoré zverejnil na Facebooku povedal, že je pripravený hovoriť so všetkými, ktorí chcú "normálne" Slovensko.

"Ako prvý prejavil záujem stretnúť sa Kotleba. O jeho strane Najvyšší súd SR rozhodol, že nie je fašistická, a preto sa s ním stretnem," uviedol Harabin.

​Kotlebu preto pozval na stretnutie 14. novembra. 

V parlamentných voľbách 2020 sa podľa neho rozhodne, či Slovensko bude patriť normálnym ľuďom a nie skorumpovaným politikom.

Predseda ĽSNS a poslanec Národnej rady SR Marian Kotleba ponúkol Harabinovi spoločný postup do budúcoročných parlamentných volieb. Kotleba chcel od Harabina odpoveď do konca októbra.

"Zabudnime na to, čo nás rozdeľuje, a myslime v tejto chvíli na to, čo máme spoločné. Poďme do volieb spoločne a ukážme, že pre Slovensko sa aj my dokážeme spojiť," odkázal Harabinovi Kotleba s tým, že ak sa nespoja, tak "národné hlasy zostanú roztrieštené a prepadnuté".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.