24.11.2019, 14:17

Prieskum Focusu: Pre dve tretiny Slovákov je vláda s podporou kotlebovcov neprijateľná

Spoluprácu s ĽSNS najhoršie vnímajú voliči KDH, pre 82,5 percenta z nich je neprijateľná.

Prieskum Focusu: Pre dve tretiny Slovákov je vláda s podporou kotlebovcov neprijateľná
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Pre 67 percent Slovákov je vláda s podporou Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko neprijateľná, ukázal prieskum agentúry Focus pre reláciu televízie Markíza Na telo. 27,7 percenta si myslí opak. Prieskum prebiehal na vzorke 1021 respondentov. 

Vláda s podporou ĽSNS je neprijateľná pre 61,3 percenta voličov strany Smer, 33,6 percenta si myslí, že takáto vláda je prijateľná. 

79,7 percenta voličov PS/Spolu vníma vládu s podporou kotlebovcov ako neprijateľnú, 16 percent si myslí, že takáto podpora by bola prijateľná. Voliči strany Za ľudí odpovedali následovne: pre 77,8 percenta je takáto situácia neprijateľná, pre 20,5 percenta voličov strany prijateľná.

Voliči Sme rodina by so situáciou nesúhlasili v 68,4 percentách a 28,3 percenta voličov by situáciu považovalo za prijateľnú.  Najnegatívnejšie by vládu s podporou ĽSNS vnímali voliči KDH, 82,5 percenta z nich by ju považovalo za neprijateľnú, pričom 16,2 percenta áno.

​72,4 percenta voličov SNS si o takejto podpore myslí, že je neprijateľná, 20,9 percenta si myslí, že áno. Voliči OĽANO odpovedali následovne: pre 75,6 percenta je to neprijateľné, pre 20 percent áno.

Voliči SaS sú z väčšiny presvedčení o tom, že takáto podpora by bola neprijateľná, a to presne 77,9 percenta voličov. 19,2 voličov SaS si myslí opak. 75,4 z tých, ktorí by volili Most-Híd si myslí, že by takáto podpora bola neprijateľná, 21,9 si myslí opak.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.