TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Nepochybujem o tom, že by sa Most do parlamentu nedostal, hovorí Érsek

28.11.2019, 12:09
Autor:
TASRTASR
Árpád Érsek vyhlásil, že Most má skúsený kolektív ľudí a voličov chcú osloviť aj svojím programom.

Volebný líder strany Most-Híd a súčasný minister dopravy Árpád Érsek nepochybuje o tom, že by sa ich strana nedostala do Národnej rady po budúcoročných parlamentných voľbách.

Vyhlásil to na štvrtkovej tlačovej konferencii s tým, že majú skúsený kolektív ľudí a voličov chcú osloviť aj svojím programom.

​Časť programu, venovaná doprave, športu či regiónom, predstavil Érsek spolu s podpredsedom Mosta-Híd a primátorom Fiľakova Attilom Agócsom a prešovským krajským predsedom strany a viceprimátorom Svidníka Michalom Goriščákom.

Chce pokračovať vo výstavbe

Érsek tvrdí, že ako šéf rezortu dopravy rozostaval Slovensko a on i strana Most-Híd v tom chcú pokračovať.

"Pokračujeme s výstavbou, nezabúdame na D3, R2, R4 a R7 a ďalšie medzinárodné prepojenia. Niekto nám vyčíta, že staviame len na juhu. Neviem však, či Prešov, Čadca, Višňové sú na juhu. Na juhu staviame úseky na R2 a budeme v tom pokračovať," povedal s tým, že dostavať chcú aj diaľnicu D1 od Bratislavy do Košíc.

Most-Híd chce podľa jeho slov vytvárať ďalšie možnosti obchvatu miest a obcí. Tam podľa Érseka robí najväčší problém kamiónová doprava.

"Chceme budovať cestu I. triedy Komárno – Nitra – Topoľčany. To je najdôležitejšia cesta, ktorá by sa mala teraz budovať," podotkol. Most-Híd chce zabezpečiť, aby sa cesty a mosty neopravovali až vtedy, keď sú už v havarijnom stave. Výzvou podľa ministra bude aj nový most v Štúrove.

"Venovať sa musíme železničnej doprave, keďže 30 rokov tu nikto nebudoval žiadnu novú železničnú trať. Z Európskej komisie mám informácie, že na takéto projekty pôjde väčšie množstvo peňazí," uviedol.

Program "športuje celá rodina"

V oblasti športu chce Most-Híd podľa Érseka presadiť obnovenie tréningových stredísk mládeže, zaviesť program "športuje celá rodina", zaviesť minimálne tri hodiny telesnej výchovy na školách i vyriešiť otázku sponzorovania športu zo strany podnikateľov.

"Našou úlohou je dostať sa do Národnej rady SR, o čom nepochybujem, že sa dostaneme. Neboli by sme radi, keby sa vláda zostavovala po voľbách bez nás," skonštatoval.

V HNtelevízii si pozrite nedávny rozhovor so šéfom Mostu Bélom Bugárom:

Fond, kde by štát odkladal peniaze

V prípade volebného programu strany Agócs spresnil, že navrhujú aj vytvorenie fondu, kde by štát odkladal peniaze, o ktoré by sa následne mohli samosprávy uchádzať na opravu a údržbu jednotlivých miestnych komunikácií.

Most-Híd chce podľa jeho slov pokračovať aj v agende podpory a rozvoja menej rozvinutých okresov na Slovensku.

Zaoberať sa plánujú aj otázkou vyrovnávania regionálnych rozdielov pri prideľovaní podielových daní. "Navrhujeme komplexnejší prístup pri nastavovaní vzorca, aby sa zohľadňovali aj ďalšie sociálno-ekonomické otázky v daných regiónoch," povedal Agócs.

Goriščák zároveň informoval, že Most-Híd navrhuje na Ústredí práce, sociálnych vecí a rodiny zriadiť odbor, ktorý sa bude zaoberať problematikou zamestnávania ľudí bez kvalifikácie a bez pracovných návykov.

"V regiónoch je potreba taktiež udržať si mladých ľudí. Pomohlo by k tomu intenzívne pokračovať vo výstavbe nájomných bytov," poznamenal.

01 - Modified: 2019-12-12 10:52:23 - Feat.: 0 - Title: Bugár vysvetlil, prečo nebude lídrom kandidátky. Verí, že sa do parlamentu dostanú 02 - Modified: 2019-11-19 16:13:54 - Feat.: 0 - Title: Bugár nebude lídrom kandidátky Mosta-Híd vo voľbách 03 - Modified: 2019-11-24 21:03:44 - Feat.: 0 - Title: Vlhová ukázala Bugárovi cestu dole kopcom
01 - Modified: 2022-05-31 07:07:42 - Feat.: - Title: Hrozí, že o dva roky nebudeme vedieť stavať diaľnice. Investované milióny skončili v zásuvke 02 - Modified: 2022-05-03 11:26:50 - Feat.: - Title: Bugár vystupuje zo strany Aliancia. SMK chce vytlačiť Most-Híd a Spolupatričnosť, tvrdí exminister Sólymos 03 - Modified: 2021-09-30 17:41:36 - Feat.: - Title: Berényi: Maďarská strana Aliancia sa môže stať stabilizujúcim prvkom na politickej scéne 04 - Modified: 2021-09-30 17:21:33 - Feat.: - Title: Zjednotená maďarská Aliancia chystá snem. Pri Fidesze sme sa nesporili, tvrdí jej budúci predseda 05 - Modified: 2021-09-18 14:18:42 - Feat.: - Title: Most-Híd dneškom zaniká, oznámil podpredseda strany. S Alianciou však mieri do parlamentu
menuLevel = 1, menuRoute = parlamentne-volby-2020, menuAlias = parlamentne-volby-2020, menuRouteLevel0 = parlamentne-volby-2020, homepage = false
23. apríl 2024 18:33