09.01.2020, 12:55 Aktualizované dňa 09.01.2020 o 14:32

Kiska predstavil volebný program. Chce vybudovať desať nových nemocníc

Podľa predsedu Za ľudí Andreja Kisku program ponúka takmer 900 hmatateľných riešení v 18 oblastiach.

Kiska predstavil volebný program. Chce vybudovať desať nových nemocníc
Zdroj: TASR/Dušan Hein

Volebný program strany Za ľudí je založený na téme spravodlivosti. Podpredsedníčka strany Veronika Remišová si totiž myslí, že medzi ľuďmi je obrovská túžba po spravodlivosti. Strana vo štvrtok predstavila svoj volebný program s názvom Mapa dobrých riešení. Podľa predsedu Za ľudí Andreja Kisku ponúka takmer 900 hmatateľných riešení v 18 oblastiach.

Remišová pripomenula, že spravodlivosť chcú dosiahnuť naprieč všetkými oblasťami. Presadzujú kvalitnú zdravotnú spravodlivosť dostupnú pre všetkých. Kiska dodal, že chcú začať budovať desať nových nemocníc.

Spravodlivosť treba podľa Remišovej vniesť aj do školstva, dôchodkového systému alebo verejných obstarávaní. Vybudovať by chceli napríklad 20-tisíc nájomných bytov či zabezpečiť dôstojný život pre seniorov.

Spravodlivosť chce tiež strana dosiahnuť pri obsadzovaní riadiacich pozícií v štátnych podnikoch. "Chceme presadzovať odborníkov a nie politických 'lokajov'," dodala Remišová. Spomenula zároveň potrebu razantnej očisty polície od mafie a rôznych organizovaných skupín či posilnenie nezávislosti policajnej inšpekcie.

Predstavitelia strany chcú okrem iného zaviesť zmenu volebného systému, aby sa na Slovensku namiesto jedného volebného obvodu zaviedli štyri volebné obvody. Chcú tak zvýšiť "hlas a váhu hlasu prirodzených regiónov Slovenska v Národnej rade SR".

Kiska pripomenul, že Slovensko nie je pravicové ani ľavicové, zároveň nie je konzervatívne ani liberálne, avšak program strany Za ľudí obsahuje prvky zo všetkých týchto smerov.
Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020, kandiduje v nich 25 politických subjektov. Voľby do Národnej rady SR budú stáť viac ako 12,6 milióna eur. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.