11.01.2020, 13:00 Aktualizované dňa 11.01.2020 o 13:31

SaS predstavila svoj Návod na lepšie Slovensko. Má viac ako tisíc bodov

Všetky strany sú pre nás prijateľné, pokiaľ to nie je Smer, SNS alebo ĽSNS, povedal Sulík k povolebnej spolupráci.

SaS predstavila svoj Návod na lepšie Slovensko. Má viac ako tisíc bodov
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Strana SaS ponúka voličom vo volebnom programe 1144 riešení, ktoré sa dotýkajú siedmich oblastí. Vyše 600 z nich je podľa predsedu strany Richarda Sulíka bez nároku na štátny rozpočet. Ide hlavne o návrhy, ktoré majú odbúrať byrokraciu a rušiť "nezmyselné" regulácie. Uviedol to v sobotu pri predstavení programu v Bratislave.

"Budeme preferovať všetky opatrenia, ktoré nastolia spravodlivosť, obmedzia byrokraciu a znížia korupciu," uviedol Sulík. V prípade úspechu vo voľbách je však presvedčený, že väčšinu opatrení z ich programu by sa podarilo dostať do programového vyhlásenia vlády.

"Nebudeme rušiť sociálne opatrenia, ale tie najväčšie hlúposti nahradíme rozumnými vecami," povedal Sulík. Ako príklad uviedol vlaky zadarmo, ktoré by strana nahradila zľavami, ktoré by sa vzťahovali aj na autobusovú dopravu.

Namiesto obedov zadarmo by občanom dali vyšší daňový bonus na dieťa. Sulík zopakoval, že SaS si vie predstaviť spoluprácu so všetkými stranami okrem Smeru-SD, SNS a ĽSNS. Od utorka chcú predstavitelia strany chodiť po Slovensku a konkrétne riešenia z programu s názvom Návod na lepšie Slovensko predstavovať voličom.

Na otázku o povolebnej spolupráci predseda strany Richard Sulík povedal, že "všetky strany sú pre nás prijateľné, pokiaľ to nie je Smer, SNS alebo ĽSNS."

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020, kandiduje v nich 25 politických subjektov. Voľby do Národnej rady SR budú stáť viac ako 12,6 milióna eur. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.