12.01.2020, 12:30

Danko Trubanovi: Vy ste Kotleba? Narozdiel od vás neužívam drogy, tak nemám hystériu

Šéf národniarov uviedol, že na schôdzu parlamentu pripravuje jeho strana tri uznesenia k udalostiam na Blízkom východe.

Danko Trubanovi: Vy ste Kotleba? Narozdiel od vás neužívam drogy, tak nemám hystériu
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Volebný líder koalície PS/Spolu Michal Truban hovorí, že reakcie šéfa SNS Andreja Danka k situácii v Iraku boli hysterické a populistické. 

"Bol ochotný kvôli percentám poslať do Iraku civilné lietadlo. Slovenskí vojaci sa najviac boja, keď sa o nich bojí pán Danko," uviedol Truban v diskusii s predsedom parlamentu na TA3. 

"Ja som vyjadril svoj názor, že USA ohrozujú náš spoločný postup voči Islamskému štátu. Stotožňujem sa s názorom pána Lavrova," reagoval Danko. 

Šéf národniarov uviedol, že na schôdzu parlamentu pripravuje jeho strana tri uznesenia k udalostiam na Blízkom východe. "Prvé uznesenie je to najtvrdšie, že odsúdi konanie Spojených štátov, ktoré si robia, čo chcú. Druhá forma uznesenia môže byť aj definitívne stiahnutie našich vojakov z Iraku."

Dankovi prekážalo, že ho Truban označuje za hysterického. "Na rozdiel od vás nepoužívam drogy, tak nemám hystériu. Vy ste Kotleba? Truban ukazuje extrémizmus. Na jednej strane hovorí o odsúdení, ale nevadí mu, že ho firmy z USA financujú," povedal šéf SNS v reakcii na slová lídra progresívcov, ktorý odsúdil konanie Spojených štátov.

Obaja politici sa tak v ostrom súboji dostali k téme financovania politických strán. Truban hovorí, že koalícia PS/Spolu má najtransparentejšiu kampaň. "Máme dary od množstva občanov," hovorí.

Danko tvrdí, že progresívcov financuje Eset. "Anton Zajac z Esetu nám dal 75-tisíc dolárov. Je to zapísané a je to verejné. Eset nie je žiadna americká firma, je to jedna z najlepších našich IT firiem," reagoval Truban. 

"Nech sa podnikateľ pán Zajac nemieša do politiky. Financoval Čaputovú, Kisku a všetko. Na jednej strane sa tvárite ako nové tváre, na druhej strane od nás hlasy odháňate ku Kotlebovi," uviedol Danko.

"Preto má Kotleba tie percentá. Klamete a útočíte na nás, že sa tu nič neurobilo," dodal šéf národniarov. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.