16.01.2020, 18:00

Boris Kollár pre HN: Nepôjdem do vlády, ktorá bude robiť tvrdé reformy

  • Boris Kollár tvrdí, že je pred voľbami pripravený rokovať s každým.
  • Jeho strana má však základné požiadavky, ktorých splnenie bude požadovať.
  • Záujem má aj o jeden zo silových rezortov.

Napriek tomu, že sa veľa strán voči vám vyhraňuje, podľa prieskumov môžete byť jazýčkom na váhach. Ako sa cítite v tejto pozícii?
Myslím si, že veľmi dobre. Preto, lebo keď budete jazýčkom na váhach, tak si budete môcť klásť tvrdšie podmienky.

Vy ste vyhlásili, že po voľbách by ste rokovali s každým vrátane ĽSNS. K nim však máte výhrady a chcete počuť ich jasný názor na holokaust.
Sadnem si s každým po parlamentných voľbách, s každým, kto bude v parlamente, a ak tam budeme my. Mám v sebe dosť pokory, aby som tu nevystupoval pyšne a spupne, ako keby sme tam už boli. Nie. Nikto to dnes nemá isté a každá strana musí zabojovať o svojho voliča. Ale v prípade, že sa tam dostaneme, som ochotný sadnúť si s každým a s každým rokovať, keď ma pozve na stretnutie a na rokovanie. To neznamená, že som ochotný s každým ísť do vlády. To je zásadný rozdiel. Ak ma zavolá pán Truban, tak si s ním pôjdem sadnúť. Keď ma zavolá pán Kotleba, určite si s ním pôjdem sadnúť. Rovnako sa stretnem aj s pánom Ficom, keď ma zavolá. Ja si vážim možno nie tých lídrov, ale voličov, občanov Slovenskej republiky, ktorí dajú týmto politickým zoskupeniam svoj hlas, a to je elementárna slušnosť voči ľuďom.

K ĽSNS máte výhrady.
Aj k Smeru mám výhrady. Ak mi dáte otázku, či by som bol ochotný ísť vládnuť so Smerom, tak to, čo predstavuje teraz strana Smer, v žiadnom prípade nepripadá do úvahy. Takže vám rovno môžem povedať nie.

PODPORUJEME DEMOKRACIU

A preto všetkým dávame 90% zľavu na mesačný prístup k objektívnym a nestranným informáciám.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.