16.01.2020, 15:16

Chyba Facebooku ukázala adminov stránok viacerých politikov. Je medzi nimi aj Robert Fico

Pred nedávnom sa však na sociálnej sieti vyskytla chyba, ktorá dočasne umožnila širokej verejnosti ukázať, kto jednotlivé príspevky píše.

Chyba Facebooku ukázala adminov stránok viacerých politikov. Je medzi nimi aj Robert Fico
Zdroj: Reprofoto Facebook/ Robert Fico

Fanúšikovské stránky politikov na Facebooku z veľkej časti nespravujú oni sami, príspevky za nich často vkladá a stránku spravuje niekto iný. Kvôli nastaveniam sociálnej siete sú ich správcovia často neznámi.

Pred nedávnom sa však na sociálnej sieti vyskytla chyba, ktorá dočasne umožnila širokej verejnosti ukázať, kto jednotlivé príspevky píše. Tieto údaje sa podarilo zozbierať portálu infosecurity.sk. 

Stránku bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara napríklad v súčasnosti spravuje jeho syn Pavol Gašpar. 

Zdroj: Infosecurity.sk

​Administrátorom stránky šéfa Smeru Roberta Fica je zase Erik Kaliňák. Ide o synovca bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Zdroj: Infosecurity.sk

​Erik Kaliňák v súčasnosti kandiduje aj v parlamentných voľbách. Na kandidátke Smeru je na 150. mieste, čím sa pochválil na svojom Facebooku aj bývalý minister.

Ten mu na svojom profile, kde má 27-tisíc fanúšikov začal dávať vlastný priestor. Po novom roku na ňom začali pribúdať príspevky podpísané "Erik", kde si robí kampaň spomínaný synovec.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.