27.01.2020, 19:18

Hlina priznal, že opozícia už nehrá na víťaza, ale na prečíslovanie. Pri ĽSNS sa to zbieha, tvrdí

Chceme zaviazať developerov, že ak postavia aspoň 15 bytov, musia vybudovať aj objekt vhodný na škôlku, povedal v HNtelevízii predseda KDH Alojz Hlina.

Témou posledných dní je rast preferencií ĽSNS, respektíve to, že v istej optike sa môže stať víťazom volieb. Nevidíte za tým v istej miere neschopnosť opozície spojiť sa do nejakého uceleného bloku?
Áno, aj. Ak štandardná politika nefunguje, narastá neštandardná a zase naopak. Čiže Kotleba nie je žiaden politický génius. O tom je to celé. Tých chýb sme urobili niekoľko a jedna z nich bola aj to, že sme neašpirovali na víťaznú emóciu.

A kde sú dôvody, že ste sa ako opozícia nedokázali spojiť?
Už sa s tým nedá nič robiť. Kandidátky sú odovzdané, spojiť sa už nedá. Hotovo, vymaľované. Čiže my sme o túto emóciu prišli. Nehráme na víťaza, hráme na prečíslovanie, ale čo je najväčší paradox, že extrémisti hrajú na víťaza. Veď oni vyženú posledného opilca z krčmy, aby šiel voliť, lebo ten bude motivovaný, že tí naši to dajú.

A nie je to aj o tom, ako opozičné strany komunikujú s voličmi?
Pri ĽSNS sa to zbieha. V politike funguje faktor zgravitovania, že vy dokážete k sebe zgravitovať všelijaké prúdy. A to je presne, čo sa teraz darí. Som rád, že sa zapli červené svetlá, upozorňujem na to dlho. Ja s kotlebovcami bojujem desať rokov, teraz sa pozapínali červené svetlá aj inde, ale naozaj tu hrozí, že sa to zgravituje. Zranené a zlomené duše, ľudia, ktorí sa chcú pomstiť systému.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata