30.01.2020, 13:07 Aktualizované dňa 30.01.2020 o 18:18

Kiska reaguje na Fica: Ste ďalší v poradí. Je to odchádzajúci politik a preto musí počkať

Robert Fico chce s Andrejom Kiskom debatovať o migrantoch.

Predseda Smeru Robert Fico vyzýva exprezidenta a predsedu neparlamentnej strany Za ľudí na televízny duel.

Hovorí o tom vo videu zverejnenom na sociálnej sieti v súvislosti s Kiskovými vyjadreniami o prijatí migrantov na Slovensku.

"Môj názor poznáte. Som absolútne proti. Títo ľudia by na Slovensku ohrozovali bezpečnosť našich občanov, vytvárali by možno moslimské komunity, ktoré by kompletne menili charakter štátu. Ale som pripravený sa o tom s vami baviť," povedal Fico.

Zdôraznil, že je kedykoľvek pripravený s Kiskom "zviesť" televízny duel. "Verím, že ktorákoľvek televízia na Slovensku by takýto duel zverejnila," dodal.

Kiska v diskusnej relácii TV Markíza Na telo nedávno povedal, že je povinnosťou Slovenska ako úspešnej krajiny pomôcť niekoľkým stovkám, možno tisíckam ľudí, ktorí utekajú pred vojnou a násilím.

Exprezdient reagoval na Ficovu výzvu s tým, že je ďalší v poradí. "Časy, keď si Robert Fico mohol diktovať, kedy, s kým a o čom chce diskutovať, sú dávno preč. Je to odchádzajúci politik, ktorému padajú preferencie a preto musí počkať," uviedol Kiska na sociálnej sieti. 

Kiska tvrdí, že s Ficom sa v relácii stretne až po diskusii s premiérom Petrom Pellegrinim, ktorá bude 16. februára na RTVS.

Zároveň dodal, že bude so šéfom Smeru diskutovať o vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, Marianovi Kočnerovi, Norbertovi Bödörovi, Tiborovi Gašparovi či Robertovi Kaliňákovi.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.