05.02.2020, 17:10 Aktualizované dňa 05.02.2020 o 17:50

Dankov krajský predseda si písal s Kočnerom. SNS ho stiahla z kandidátky

Krajský predseda SNS v Prešove Ján Krišanda mal s Kočnerom riešiť aj obchody s pozemkami.

Dankov krajský predseda si písal s Kočnerom. SNS ho stiahla z kandidátky
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Krajský predseda SNS v Prešove Ján Krišanda si od roku 2014 do roku 2017 písal s Kočnerom, informoval o tom Denník N.

Predseda strany SNS Andrej Danko dnes na tlačovej konferencii oznámil, že ho sťahuje z kandidátskej listiny do parlamentných volieb. Krišanda mal do volieb ísť z 21. miesta. 

Krišanda mal s Kočnerom cez Viber riešiť obchody s nehnuteľnosťami a žaloby na súdoch v Bratislave.

Spoločný kamarát

Danko sa na tlačovke od Kočnera opakovane dištancoval a vyzýval ľudí, aby SNS s kontroverzným podnikateľom a obvineným vo veci vraždy Jána Kuciaka nespájali. 

Kočner mal Krišandovi písať napríklad o tom, že sa pozná so spoločným kamarátom Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka Róbertom Pintérom.

„Zdravím pán Kočner… vo štvrtok budem v BA. Stretneme sa k tej Spišskej?“ napísal Krišanda Kočnerovi na jeseň 2014. „Keď to právnik podá na MV SR potrebujem z toho kópiu,“ odpísal Kočner. Nie je však jasné, o aký majetok išlo.

Pozemky v Bratislave

Ďalšie správy sa týkali napríklad pozemkov pri obchodnom centre Central v Bratislave. Nárok na ne sa na ministerstve vnútra Krišandovi však nepodarilo vybaviť. 

„Dobre rano pan Kocner. Prislo stanovisko z MV SR ze nase vlastnicke naroky neuznavaju :-(,“ napísal Krišanda.

Na čo od Kočnera dostal správu obsahujúcu vulgarizmy. Tvrdil, že ešte pred týždňom to bolo vybavené. "Vraj je to u Kaliho s pozitívnym stanoviskom na schválenie, ten môj kamoš mi to tvrdil osobne. Povedal že bude s Kalim o tom hovoriť a že to doklepnú,“ napísal Kočner.

Krišanda však nebol jediný, kto si s Kočnerom písal. Minulý týždeň sa objavila správa o komunikácii medzi podnikateľom a Andrejom Dankom. Mali si vymeniť viac ako 60 správ.

Podľa slov predsedu Národnej rady sa však s Kočnerom nikdy nestretol. "Nikdy som nepovedal, že sa mi nesnažil napísať alebo sa mi dostať pod kožu," povedal Danko.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.