12.02.2020, 11:15

Blaha musí zmazať statusy o Esete, rozhodol súd

Poslanec Smeru chce podľa súdu zneužiť Eset v kampani a nepravdivými informáciami o tejto spoločnosti získavať politické preferencie a podporu.

Blaha musí zmazať statusy o Esete, rozhodol súd
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Súd prikázal poslancovi Smeru Ľubošovi Blahovi zmazať statusy na sociálnej sieti Facebook, v ktorých tvrdí, že spoločnosť Eset sa snaží ovplyvňovať blížiace sa parlamentné voľby. Poslanec sa zároveň musí zdržať ďalších podobných vyjadrení. Informuje o tom portál webnoviny.

​Neodkladné opatrenie voči Blahovi vydal Okresný súd Bratislava I 10. februára, deň po tom, ako návrh Eset podal.

Blaha chce podľa súdu ako kandidát strany Smer zneužiť Eset v kampani a nepravdivými informáciami o tejto spoločnosti získavať politické preferencie a podporu.

Ďalej súd v rozhodnutí konštatuje, že Blaha "šíri preukázateľne nepravdivé informácie, ktoré poškodzujú práva a dobrú povesť žalobcu."

Blaha na svojom facebookovom profile tvrdil, že Eset, ktorý je napojený na tajnú službu USA, vlastní médiá a platí viacerých politikov. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.