20.02.2020, 00:00

Veľký profil: Súčasní aj bývalí spolupracovníci prehovorili. Aký je v skutočnosti Igor Matovič?

  • Igor Matovič je v hre o post predsedu vlády.
  • Situácia, s ktorou ešte pred pár mesiacmi nerátal prakticky nikto, nadobúda vo finále kampane reálne kontúry.
  • HN sa rozprávali s viacerými ľuďmi z jeho okolia, ktorí aj pre blízkosť volieb často nechceli byť menovaní, a prinášajú pohľad na politika z Trnavy s otvorenými dverami do budúcej vlády.
Veľký profil: Súčasní aj bývalí spolupracovníci prehovorili. Aký je v skutočnosti Igor Matovič?
Zdroj: TASR

Písal sa 10. február 2011 a tvár koaličného poslanca prezrádzala, že má za sebou ťažšiu noc. Všímavému oku neušlo, že je v práci oblečený rovnako ako deň predtým. Igor Matovič totiž strávil noc v parlamente prikrytý kabátom. Priznal, že sa pilo víno a nechcel šoférovať.

Očakávaná všeobecná vlna pohoršenia však neprišla. Bolo síce len niečo vyše pol roka po voľbách, ale v očiach verejnosti a médií už mal tento „obyčajný človek“ nálepku usmievavého šaša, ktorému sa odpúšťa.

Totiž štýl, akým na seba strhol pozornosť už pár dní po voľbách v roku 2010, bol na prvý pohľad veľkolepý. Niekto mu ponúkol 20 miliónov eur za povalenie vlády Ivety Radičovej. Vraj. Neskôr vyšlo najavo, že to mal byť len vtip jeho kamaráta, ktorý si z nového politika vystrelil. Ale účel to splnilo. Bol v médiách a začal celoslovensky budovať svoju značku.

Nečakaný zvrat

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 87% na dočítanie.

PODPORUJEME DEMOKRACIU

A preto všetkým dávame 90% zľavu na mesačný prístup k objektívnym a nestranným informáciám.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.