23.02.2020, 19:49 Aktualizované dňa 23.02.2020 o 20:08

Anonym zverejnil nové video, v ktorom vystupuje Kiska. Je zostrihané, reaguje exprezident

V súvislosti s kauzou pozemkov vo Veľkom Slavkove už vyšli na verejnosť tri videá.

Anonym zverejnil nové video, v ktorom vystupuje Kiska. Je zostrihané, reaguje exprezident
Zdroj: TASR

Kauza okolo videí exprezidenta Andreja Kisku má ďalšie pokračovanie. Anonym poslal do redakcií slovenských médií tretie video.

Vystupuje v ňom šéf strany Za ľudí, ktorý sa pravdepodobne rozpráva s popradským podnikateľom Michalom Šuligom. 

​Zo záznamu nie je jasné, o čom sa obaja aktéri rozprávajú. Spomínajú pozemok, avšak vety sú nekonkrétne a nedokončené. 

"Ja som prišiel o obrovskú časť mojej politickej reputácie. Lebo tým daniam ľudia nerozumejú. Ale ten pocit, že ja som niekomu ukradol pozemok, to si vedia," znie záver. Po tejto nedokončenej vete je video zastavené. 

Exprezident v reakcii hovorí, že sa ho snažili nachytať. "Verím, že polícia už má páchateľa, nie je tak ťažké prísť na to, kto je za tým," dodáva. 

Tvrdí, že ide o postrihané video. "Je presne vidieť, kto sa ma snažil do čoho namočiť, a ako som to odmietol. Áno, moja blbosť je, že som sa s tým človekom vôbec stretol a rozprával," uviedol na sociálnej sieti.

Výpoveď na polícii

Andrej Kiska bol kvôli videám v piatok vypovedať na polícii, kde prišiel z vlastnej iniciatívy.

Doplnil trestné oznámenie podané po zverejnení prvého videa. Priniesol so sebou obálku s informáciami, ktoré majú dokazovať, že za videami stojí poslanec za stranu Smer.

Zverejnené videá

V súvislosti s kauzou pozemkov vo Veľkom Slavkove už vyšli na verejnosť tri videá. V druhom zverejnenom videu vystupuje Kiska a počuť na ňom svedka z jeho procesu v kauze pozemkov Michala Šuligu.

V rozhovore rozoberajú aj možné povolebné scenáre. V prvom videu Šuliga tvrdí, že Kiska vedel, že sa mu predáva nezákonne vydržaný pozemok a že mu "držal stranu". Na zázname vystupuje aj Milan Reichel, spájaný s popradským podsvetím.

Kiska označil videá za zinscenované 

Kiska sa ešte ako prezident o pozemky súdil so zubárom Jánom Francom, spor prehral v roku 2018. Vo svojom zdôvodnení rozsudku sudca Miroslav Radačovský uviedol, že Kiska nadobúdal pozemok v dobrej viere a nemohol vedieť, že bol získaný nezákonne.

Kiska po zverejnení prvého videa podal trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie na prokuratúre v Poprade. Označil ho za zinscenované. Obe videá považuje za antikampaň strany Smer. Predseda Smeru-SD Robert Fico v reakcii uviedol, že Kiska ho nezaujíma a o ničom nevie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.