01.03.2020, 14:55 Aktualizované dňa 01.03.2020 o 15:40

Uznávam porážku, reagoval Fico na výsledky volieb. Funkciu šéfa strany Pellegrinimu neponúkne

Robert Fico hovorí, že Smer chce byť silnou opozíciou.

Šéf Smeru Robert Fico uznal volebnú porážku. Jeho strana získala 18,29 percenta hlasov a prvýkrát od roku 2002 nevyhrala parlamentné voľby.

"Ja sa domnievam, že výsledky sú jasné. Chcel by som poďakovať premiérovi za to, čo odrobil, nebolo to ľahké," obrátil sa Fico na začiatku popoludňajšieho brífingu na volebného lídra a premiéra Petra Pelelgriniho.

"V poriadku prehrali sme, sme druhí, ale sú to piate voľby. Uznávam porážku," vyhlásil šéf Smeru.

​Fico hovorí, že čo bude ďalej, ukážu najbližšie týždne. Smer chce byť podľa neho silnou opozíciou. "Ja chcem zo Smeru čisto ľavicovú stranu. To je môj postoj a s týmto chcem ísť ďalej," dodáva.

Nad ponúknutím funkcie ani neuvažuje

Fico reagoval aj na to, že získal jednoznačne menej preferenčných hlasov ako Pellegrini. Odôvodňoval to tým, že nebol zapojený do kampane. 

"Ja som nebol v kampani, tak to nemôžeme porovnávať. Toto nechajte na nás," povedal a dodal, že ani neuvažuje nad tým, že by ponúkol Pellegrinimu post predsedu strany.

Pellegrini má chuť byť predsedom

Pellegrini v dopoludňajšej diskusii uviedol, že má chuť byť predsedom strany, no nepovažuje za správne, aby Ficovi posielal odkazy cez médiá.

"Ak bude dôvera členskej základne, dôvera ľudí a príde taká situácia v Smere, že sa bude diskutovať o možnej výmene a takýto súboj alebo nominácia nastane, tak určite nepoviem nie," povedal premiér a dodal, že na najbližšom sneme by malo celé vedenie ponúknuť svoje funkcie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.