01.03.2020, 16:19 Aktualizované dňa 01.03.2020 o 16:32

Danko spolu s celým vedením položí funkcie. "Prestal som chápať politiku," vyhlásil

O vedení národniarov bude rozhodovať stranícky snem.

Danko spolu s celým vedením položí funkcie. "Prestal som chápať politiku," vyhlásil
Zdroj: TASR/Dano Veselský

SNS s plnou pokorou prijíma výsledky sobotných parlamentných volieb, vysvedčenie, ktoré strana dostala. Celé vedenie vrátane predsedu Andreja Danka položí na najbližšom sneme svoje funkcie. Danko to uviedol na nedeľnej tlačovej konferencii.

"Priznávam, že ma zmietajú rôzne emócie, ale svoju funkciu dám do rúk snemu," povedal Danko s tým, že ešte nevie, či skončí v politike.

Snem strany by mal byť v priebehu mesiaca, dvoch. Strana sa podľa Danka musí najprv vnútorne vysporiadať s tým, kto bude na jej čele. "Ja osobne musím tiež nájsť vnútornú silu, aby som vás mohol ďalej presviedčať, ako sa majú stavať diaľnice," povedal Danko. "Prestal som chápať slovenskú politiku po týchto voľbách a ako hovoria klasici, že "rozčílení není program" tak rozčúlenie a červené súkno je veľmi málo na to, aby sa Slovensko posunulo ďalej," dodal.

"Zloba a nenávisť ešte nikdy problémy ľudstva nevyriešili," uzavrel.

Danko dodal, že strana prijíma s plnou pokorou výsledok parlamentných volieb. SNS v nich dosiahla podľa predbežných výsledkov 3,16 percenta hlasov a ostala tak pred bránami parlamentu.

Danko pripomenul, že to nie je prvýkrát, čo sa strana nedostala do parlamentu a verí, že značka SNS prežije. Na tlačovej konferencii sa Danko tiež poďakoval koaličným partnerom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.