02.03.2020, 20:07

Matovič: Remišovú by som chcel vo vláde, mám pre ňu aj post

Matovič tvrdí, že najprv sa chce o tom rozprávať s Andrejom Kiskom a vypočuť si jeho predstavu.

Valášek, Kolíková, Remišová. Tieto mená zo strany Za ľudí spomenul Igor Matovič v diskusii Denníka N ako možných ministrov. 

Tomáša Valášeka vidí ako vhodného kandidáta na post minsitra zahraničia, bývalá štátna tajomníčka Mária Kolíková by podľa Matoviča mohla riadiť rezort spravodlivosti. 

​Líder OĽaNO priznal, že má v hlave post aj pre Veroniku Remišovú. Tá do strany exprezidenta Andreja Kisku odišla práve od Matoviča, čo medzi nimi vyvolalo viaceré konflikty. Tie by mali byť už podľa Matoviča zažehnané. Kde si vie Remišovú predstaviť, konkretizovať nechcel. 

Predstavu o funkcii má aj pre samotného Kisku. Toho si vie predstaviť ako ministra zdravotníctva alebo sociálnych vecí. "Keď už založil toho Dobrého anjela," dodal. 

Tvrdí, že najprv sa chce o tom rozprávať s Andrejom Kiskom a vypočuť si jeho predstavu. Stretnutie Matoviča s Kiskom by malo prebehnúť v utorok na obed. 

Matovič nepriamo potvrdil aj to, že z lídra hnutia Sme rodina Borisa Kollára bude nový predseda parlamentu. Kollár sa už pred tým nechal počuť, že nemá záujem o funkciu v exekutíve.

"Zvyk je, že druhá najsilnejšia vláda menuje predsedu parlamentu," pripomenul v diskusii Matovič s tým, že Kollára si tam vie predstaviť.

"Možno to po Dankovi zmení a bude viac chodiť do Arabských moslimských krajín," zavtipkoval v diskusii Matovič. 

V súvislosti s funkciami v exekutíve sa spomína viacero mien. Aj samotný Matovič dnes po návšteve prezidentky Zuzany Čaputovej povedal, že vo funkcii ministra vnútra si vie predstaviť Daniela Lipšica.

Ten následne takúto možnosť úplne vylúčil. Matovič však naďalej trvá na tom, že jeho hnutie bude chcieť obsadiť ministerstvo vnútra. 

Budúci premiér v diskusii potvrdil, že sa so svojimi potenciálnymi koaličnými partnermi rozprával aj o rozložení síl. To by malo byť v pomere 8:3:2:2. Zároveň priznal, že sa nebráni tomu, aby pozície vo vláde obsadili ľudia mimo strany, pokiaľ budú odborníkmi. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.