02.03.2020, 20:47

Poliačik končí ako podpredseda PS. Nie je spokojný s vlastným výkonom

Koalícii PS/Spolu ušiel parlament len veľmi tesne.

Poliačik končí ako podpredseda PS. Nie je spokojný s vlastným výkonom
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Dnes už končiaci poslanec Martin Poliačik prišiel do Progresívneho Slovenska zo strany Sloboda a Solidarita. U progresívcov sa dostal do funkcie podpredsedu strany.

​ V nej po tom, ako sa koalícia PS/Spolu nedostala v sobotných voľbách do parlamentu končí. Tvrdí, že dôvodom je vyvodenie zodpovednosti voči sebe samému. 

"Nie som spokojný so svojim výkonom v kampani. Do PS som prišiel ako posila a na výsledku to nevidno," skritizoval sa v statuse na Facebooku. 

Poliačik však zároveň dodal, že strana bude mať čoskoro snem, kde si môže dôveru členov vypýtať znovu. "Chcem urobiť všetko pre to, aby hodnoty, vízie a program tohoto skvelého hnutia žili a v budúcnosti zmenili túto krajinu," uzavrel.

Koalícii PS/Spolu ušiel parlament len veľmi tesne. Získali 6,96 percenta hlasov, pre koalíciu dvoch strán bolo potrebné prekročiť hranicu sedem percent. V prepočte na hlasy im ich chýbalo 926. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.