03.03.2020, 09:55 Aktualizované dňa 03.03.2020 o 11:40

Nicholsonová oznámila, že zostáva v Bruseli. Priznala, že chcela byť šéfkou parlamentu

Predsedníčkou nového poslaneckého klubu SaS bude Anna Zemanová.

Nicholsonová oznámila, že zostáva v Bruseli. Priznala, že chcela byť šéfkou parlamentu
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Lucia Ďuriš Nicholsonová zo strany SaS, rovnako ako jej kolega Juraj Droba do nového parlamentu nenastúpi. Naďalej tak bude pôsobiť ako europoslankyňa. Potvrdila to na utorkovej tlačovej konferencii.

"Priznám sa, že mala som záujem o post predsedníčky parlamentu, ale tento post pravdepodobne bude prináležať Sme rodina. Ja bude pokračovať ako poslankyňa Európskeho parlamentu," povedala Lucia Nicholsonová. V parlamente ju nahradí Karol Galek.

Sulík na brífingu povedal, že si vie predstaviť seba ako ministra financií. "Viem si predstaviť pána Hegera na poste ministra financií a viem si tam predstaviť aj seba," reagoval šéf SaS Sulík.

V parlamente nebude ani bratislavský župan Juraj Droba, nahradí ho Jarmila Halgašová.

Predsedníčkou nového poslaneckého klubu SaS bude Anna Zemanová, podpredsedom terajší manažér strany Roman Foltín. Predseda strany Richard Sulík to uviedol na utorkovej tlačovej konferencii.

Vo vyjednávacom tíme SaS budú dvaja stabilní členovia Richard Sulík a podpredseda strany Branislav Gröhling, podľa potreby v ňom budú aj Lucia Ďuriš Nicholsonová, Ján Oravec a Eugen Jurzyca, ktorý sa zároveň stáva vnútrostraníckym lídrom pre program.

Sulík by mal pokračovať aj ako predseda strany. Členmi štvrtého poslaneckého klubu SaS budú okrem Sulíka Martin Klus, Jana Cigániková, Branislav Gröhling, Ondrej Dostál, Alojz Baránik, Peter Osuský, Ján Oravec, Anna Zemanová, Peter Cmorej, Marián Viskupič, Jaroslava Halgašová a Karol Galek.

Sulík zdôraznil, že prináša ľudí, ktorí sú aj autormi programu a zároveň väčšina má už skúsenosť s pôsobením v parlamente. Klub mal podľa neho v utorok prvé neformálne zasadnutie. Po možných odchodoch poslancov do vlády by mohol byť podľa Sulíka podpredsedom klubu terajší náhradník Roman Foltin.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.