StoryEditor

Matovič v HNtelevízii: Sme svedkami masívnej podpory strán, ktorú riadi Haščák. Dáva im úplatky

26.09.2023, 16:35
  • Už túto sobotu čakajú Slovensko predčasné parlamentné voľby. Hospodárske noviny vám preto prinášajú rozhovory s lídrami strán, ktoré majú šancu dostať sa do parlamentu.
  • Pozvanie na rozhovor prijal aj predseda OĽaNO a priatelia Igor Matovič.

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič prišiel s komunikáciou, ktorá má byť z telefónu Richarda Sulíka. Šéf SaS si údajne esemeskoval s Jaroslavom Haščákom.

Tvrdí, že o komunikácii vie od decembra minulého roka. Faktom je, že pre Hospodárske noviny hovoril o tom, že „SaS koná v prospech oligarchov“.

Už v tom čase tvrdil, že má na to fakty. „Vedel som, že také niečo je k dispozícii, len som nevedel úplne, čo to je,“ tvrdí dnes. Dodáva, že celý obraz sa mu skladal postupne, a keď sa dostal ku komunikácii, vedel, čo tam má hľadať.

Trestné oznámenie na Haščáka

„Dnes podávam trestné oznámenie na Jaroslava Haščáka za úplatky politickým stranám.“ Matovič tvrdí, že sme svedkami masívnej podpory politických strán, ktorú riadi práve Haščák.

„Pozriete do tých médií a vidíte, že úplatky bežali.“ Tvrdí, že jeho zdroj, ktorý bežne obchoduje s diskreditačnou komunikáciou, neodhadol, že táto môže byť problematická. „Pre neho toto nebolo cenné, pre neho boli oveľa cennejšie tie fotky, pre ktoré ma lákal.“

Faktom však je, že Matovič je šéfom strany, ktorá nominovala ministra vnútra Romana Mikulca a zároveň bol jeden z námestníkov SIS jeho nominantom.

A práve polícia zadržala telefón Haščáka. Matovič však reagoval, že on o zadržanom telefóne Haščáka nevedel a komunikácia vraj pochádza z telefónu Sulíka.

Prečo tieto informácie neposunul orgánom činným v trestnom konaní, keď ako minister financií prišiel na to, že niekto obchoduje s komunikáciou ministra hospodárstva?

„Keď má raz novinár možnosť ochraňovať svoj zdroj, tak by...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-10-01 10:14:35 - Feat.: - Title: Strany vyjadrili svoje postoje: Pellegrini si vie spoluprácu s KDH predstaviť, SaS deklaruje podporu PS 02 - Modified: 2023-10-01 11:53:39 - Feat.: - Title: Tipéri verzus volebná realita: desaťtisícové vklady na Smer i Demokratov. Stávkarom nevyšli tipy na Republiku 03 - Modified: 2023-10-01 08:35:04 - Feat.: - Title: Matovič bude v opozícii. Kolaborovať s mafiou nebudeme, zdôraznil 04 - Modified: 2023-10-01 08:38:16 - Feat.: - Title: KOMENTÁR: Šesť odkazov z volieb a kto ich v skutočnosti vyhral 05 - Modified: 2023-10-01 01:35:26 - Feat.: - Title: Verím, že sa zobudíme do rána, kde nebude mať mafia väčšinu, vraví Matovič
menuLevel = 1, menuRoute = parlamentne-volby-2023, menuAlias = parlamentne-volby-2023, menuRouteLevel0 = parlamentne-volby-2023, homepage = false
01. október 2023 14:01