StoryEditor

Za Smeru dostali eurofondy, Drucker od nich lacno kúpil vilu. Matovič sa pýta, či je to náhoda

12.04.2018, 10:10
Autor:
TASRTASRklkl
Tomáš Drucker kúpil polovicu vily na Floride od jedného z majiteľov hotelov Holiday Inn.

Minister vnútra Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) urobil okrem pozemkov pri Trnave podnikateľský zázrak aj v americkej Floride, kde získal polovicu domu v radovej zástavbe lacnejšie o minimálne 120-tisícdolárov. Na tlačovej konferencii na to upozornil líder OĽaNO Igor Matovič s tým, že ho kúpil o dve tretiny lacnejšie, ako je trhová hodnota domu.

Šéf Obyčajných pripomenul, že 12. júla 2017 Druckerova manželka Lucia kúpila na Floride polovicu vily. "Drucker k tomu povedal, že to kúpil lacnejšie, lebo bude musieť do domu investovať, keďže je v horšom stave. Dom je v meste Saratosa na západnom brehu Floridy. Je to trojvila, Drucker má strednú časť," povedal Matovič a ukázal fotky z exteriéru a interiéru vily s tým, že podľa jeho slov nejde o žiadny úbohý stav.

Matovič tvrdí, že v USA si potrpia na to, aby si strážili rôzne prevody a platby za nehnuteľnosti. "Majú špičkové registre, a tak sa viete dopracovať k celej histórii tohto domu. Dočítate sa, že aktuálnymi vlastníkmi sú Lucia Druckerová a Jozef Michálek a vidíme, za čo sa táto vila ako celok v minulosti predávala - 290-tisíc dolárov, 335.-tisíc dolárov a 250-tisíc dolárov. Druckerovej bola polovička predaná za 60 500 dolárov. Teda polovičku kúpila ani nie za štvrtinu ceny," rekapituloval Matovič.

Zaviazal sa investovať

Drucker to v minulosti vysvetľoval tým, že majiteľ druhej polovice je kamarát a zároveň sa zaviazal investovať. "Čo s tým má ale pôvodný majiteľ? Čo on má z následnej rekonštrukcie? Nemá s tým absolútne nič, je to absurdné," povedal Matovič. Zároveň poukázal na to, že v rovnakom roku sa susediace vily ako celok predávali za 430-tisíc, 365-tisíc resp. 385-tisíc dolárov.

"Nech teda bola reálna hodnota celej vily 360-tisíc dolárov, hodnota polovice je potom 180-tisíc dolárov. Ale cena polovice pre Druckera bola 60 500 dolárov, čo je rozdiel 120-tisíc dolárov. On tvrdí, že to preto, lebo bude investovať. Ale aký dôvod je dať mu dar 120-tisíc dolárov a nemať z toho nič? Lebo ten čo predal, nikdy nebude mať nič z toho, že Drucker bude investovať," konštatoval líder OĽaNO.

Eurofondy na hotely

Pôvodnými majiteľmi celej vily na Floride boli Jozef Mihalik a Jozef Michálek. Svoju časť predal Druckerovi Mihalik. Obaja sú spolumajiteľmi spoločnosti Panoráma Šport Hotel, ktorá vlastní hotely Holliday Inn v Bratislave, Trnave a Žiline.

Podľa Matoviča dostali od rezortu hospodárstva pod vedením Smeru-SD dokopy 400-tisíc eur cez eurofondy na hotely v Žiline a v Trnave. "Účelom bolo zvýšenie konkurencieschopnosti, hotelom sa pritom darí. Eurofondy do takýchto hotelov v žiadnom prípade nepatria," dodal Matovič a pýtal sa, či zľava na Druckerovu vilu s touto eurofondovou pomocou nesúvisí. Drucker bol pri tom v čase, keď boli hotelom schválené eurofondy šéfom pošty.

Podnikateľská bohyňa

Opozičný poslanec sa obul aj do Druckerovej manželky Lucie. Minister vnútra tento týždeň oznámil, že sa jeho manželka vzdá podnikania. Prišlo to po tom, ako Matovič upozornil na viaceré nejasnosti ich podnikania. 

Matovič ironicky poznamenal, že Druckerová je po všetkých výnosných obchodoch za minulý rok "podnikateľská bohyňa." "jednoducho má doma poklad, má doma bohyňu podnikatelského neba a on jej zakáže podnikať," dodal Matovič. 

Následne ministra vnútra vyzval, aby sa radšej vzdal svojho kresla a išiel pomáhať manželke. "Toto je podnikateľka roka, nie vy ostatní trochári, čo po drobných zbierate. čiže pán minister, naozaj by som bol veľmi veľmi rád, aby ste odišli zo svojej funkcie a išli pomáhať svojej manželke, my takúto obetu od vás nechceme."

01 - Modified: 2024-07-18 17:31:52 - Feat.: - Title: Tisíce na štipendiá. Študenti sa hlásia na pozície, kde je akútny nedostatok pracovnej sily 02 - Modified: 2024-07-11 16:04:24 - Feat.: - Title: Pod opozíciou sa zľahla zem. Vláda jej pritom ponúka jednu príležitosť za druhou 03 - Modified: 2024-07-04 22:00:00 - Feat.: - Title: Šéf IT asociácie Emil Fitoš pre HN: Ako je na tom IT odvetvie na Slovensku? Tam, kde my kráčame, iní bežia 04 - Modified: 2024-07-03 12:03:41 - Feat.: - Title: Prieskum: Spoločnosť najviac rozdeľujú Matovič a Fico, spájajú ju Pellegrini a Čaputová 05 - Modified: 2024-07-01 13:15:39 - Feat.: - Title: Stredoškoláci majú jasno: priorita je zahraničie, nie Bratislava. Drucker ukázal výsledky veľkého prieskumu
menuLevel = 1, menuRoute = naslovnica, menuAlias = naslovnica, menuRouteLevel0 = naslovnica, homepage = true
23. júl 2024 08:03