23.07.2018, 00:00

Stabilný partner pre vaše podnikanie - Virtuálne sídlo

Počet ľudí pracujúcich na diaľku a vo flexibilnom pracovnom režime naďalej rastie. Podľa prieskumu ide o viac ako 50 % odborníkov, manažérov a podnikateľov, ktorí fungujú mimo svoju kanceláriu viac ako 2, 5 dňa v týždni. A keďže sa tieto čísla neustále zvyšujú, narastá aj dopyt po virtuálnych kanceláriách, ktoré si vystačia bez ich, a po prečítaní tohto článku, možno aj vašej prítomnosti.

Stabilný partner pre vaše podnikanie - Virtuálne sídlo
Zdroj: Shutterstock.com

Čo je virtuálna kancelária?

Napriek tomu, že v podnikateľskom svete dochádza každý deň k zmenám, obchodné potreby zostávajú rovnaké. Účty, komunikácia, niektoré faktúry a iné dokumenty sa stále odosielajú poštou a hovory na mobilné čísla sú neúmerne drahšie ako hovory na pevné linky. Dobrý podnikateľ ale musí šetriť na každom kroku. Takéto situácie môžete dnes vyriešiť veľmi jednoducho a rýchlo s populárnym virtuálnym sídlom.

Virtuálna kancelária poskytuje majiteľom spoločností využívať bežné kancelárske priestory pre svoje obchodné potreby bez ohľadu na to, kde sa aktuálne nachádzajú. Napríklad môžete byť v Bangkoku, ale nakoľko máte prenajatú virtuálnu kanceláriu s adresou a osobným asistentom zodpovedným za preberanie firemnej pošty a inej komunikácie na Slovensku, všetko ide v tomto smere podľa vašich prianí, a to bez ohľadu na vašu aktuálnu polohu.

Navyše je takýto prenájom v porovnaní s bežnými fyzickými priestormi neporovnateľne lacnejší, pretože ho zriadite za zlomok ceny bežného prenájmu.

Využitie výhodnej univerzálnej adresy

Častou chybou ale je, že si tieto kancelárie niektorí ľudia zamieňajú čisto len s virtuálnymi asistentom a systémom, ktorý ale neposkytuje možnosť registrácie. Tu ide o podstatu tejto činnosti,  možnosť zapísať novozaloženú spoločnosť na klasickej (fyzickej) adrese, kde možno výhodná lokalita a reprezentatívne priestory sú len ďalším z viacerých bonusov.

Druhým bude zrejme fakt, že ani vaša súkromná adresa neutrpí, pretože využívate tú, ktorú je možné aj podľa zákona zapísať do ORSR. 

Zdroj: Shutterstock.com

Vyberajte si sídlo tam, kde budete mať niekoľko tisíc susedov

Spoločností, ktoré vám tieto služby ponúknu je naozaj veľa, no vy by ste si mali najskôr urobiť  dôkladnú analýzu a prieskum tohto trhu. Až potom sa na základe určitých bodov rozhodovať a robiť konkrétne opatrenia. K tým, ktoré by vám mohli pomôcť sa správne nasmerovať patria:

Možnosť využitia dobrého virtuálneho sídla je charakteristická tým, že čím viac klientov sídli na jednom mieste, tým väčšiu stabilitu a dlhodobú spokojnosť získavate.

Dávajte si pozor aj na vlastnícke vzťahy, aby vám v priebehu niekoľkých mesiacov alebo rokov, prenajímateľ, ktorý nie je v podstate ani vlastníkom, nevypovedal zmluvu a vaša firma tým utrpela.

Online systém prvej triedy

Ide o služby s full servisom, ktoré by mali byť základom tejto ponuky a neskrývať sa v dodatočných poplatkoch za ďalšie nové a poskytnuté služby pri správe doručenej pošty. Virtuálne sídlo vám má predsa prinášať výhody.

Ak si prenajmete to, ktoré vám ponúka spoločnosť mojesidlo.sk, získate podobu aplikácie, v ktorej si budete môcť vďaka dokonalému systému evidovania doručenej pošty všetko dôležité sledovať bez ohľadu na to, kde sa aktuálne nachádzate.

SMS notifikácie, fotenie a váženie každej doručenej a prijatej zásielky vám to naplno umožnia. Ak chcete všetky a iné ďalšie výhody tohto charakteru získať, mali by ste si vybrať to správne sídlo, o ktorého najdôležitejších prednostiach sme si teraz niečo povedali.

 (pr)

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.