Investičné šperky s prírodnými farebnými diamantmi sú zárukou výnosu

Investícia do diamantov je skvelou voľbou, ako bezpečne uložiť voľné finančné prostriedky a v priebehu desiatok rokov ich zhodnotiť. Klenoty s diamantmi totiž môžu skvelo doplniť investičné portfólio, napríklad vedľa rizikovejších akcií, podielových fondov alebo nehnuteľností. Vynikajúce zhodnotenie zaznamenávajú predovšetkým prírodné farebné diamanty – napríklad hodnota ružových diamantov vzrástla za posledných 10 rokov o 180 %.

Investičné šperky s prírodnými farebnými diamantmi sú zárukou výnosu
Zdroj: stock.adobe.com

Nadčasová kombinácia zlata a diamantov

Pri zabezpečovaní diamantov alebo diamantových šperkov za účelom investície je potrebné myslieť na to, že predstavujú prostriedok na uloženie finančných prostriedkov na dobu aspoň 10 rokov alebo aj dlhšie. Často môže ísť o časť rodinného majetku, ktorý môže zabezpečiť aj budúce generácie. „Vynikajúce zhodnotenie v tomto horizonte zaznamenávajú šperky s nadčasovým dizajnom, ktorý nepodlieha módnym trendom. Môže ísť naprí­klad o kombináciu bieleho zlata so stále žiadanejšími a veľmi vzácnymi farebnými diamantmi,“ uvádza Alojz Ryšavý, klenotník a maji­teľ najväčšieho českého klenotníctva ALO diamonds.

Zdroj: alo.sk

Skvelé zhodnotenie poskytujú prírodne ružové diamanty, ktoré sa podľa Fancy Color Diamond Indexu zhodnotili za 10 rokov o 180 %. Vhodnou voľbou sú tiež žlté diamanty so zhodnotením 90 % alebo modré diamanty, ktoré sa za rov­nakú dobu zhodnotili o 70 %. „Prírodne farebné diamanty prirodzene stúpajú na cene a s istotou možno povedať, že ich hodnota bude rásť aj naďalej, čo tvorí dobrý predpoklad pre vhodnú investíciu,“ uvádza Alojz Ryšavý. Jeho klenotníctvo ALO diamonds bolo v Česku dokonca prvým, ktoré vyrobilo šperk s prírodne ružovým diamantom.

Investícia na desaťročia

Investičné klenoty sú dlhoročnou tradíciou v západných, ekonomicky vyspelých krajinách. Stále častejšie je tento trend aj medzi Čechmi a Slovákmi, ktorí zabezpečovaním investičných šperkov nadväzujú na prvorepublikovú tradíciu rodinných klenotov predávaných z generácie na generáciu. Dôvodom je ich dlhodobé stabilné zhodnotenie. 

Zdroj: stock.adobe.com

 (pr)

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.