Doprava na trase Slovensko – Nemecko: Pozrite sa, ktorá prepravná spoločnosť vedie

Podľa údajov Štatistického úradu zo dňa 7.09.2018 sa za posledných šesť mesiacov zvýšil export tovaru do zahraničia o 6,6 %. Spomedzi zahraničných obchodných partnerov jednoznačne dominuje Nemecko, do ktorého vzrástol vývoz tovaru až o 18 %.

Doprava na trase Slovensko – Nemecko: Pozrite sa, ktorá prepravná spoločnosť vedie

Na zvyšujúci sa dopyt paletovej prepravy do Nemecka a ďalších krajín Európy zareagovali aj najväčšie logistické a prepravné spoločnosti. Tie rozšírili ponuku svojich služieb s dôrazom na znižovanie produkcie emisií a skrátenie prepravných časov.

Táto možnosť môže byť zaujímavá aj pre Vás v prípade ak máte kusové paletové zásielky, záleží Vám na garantovanom prepravnom čase, výhodnej cene, spoľahlivom dodaní a bez akýchkoľvek ďalších zdržaní na trase s dodaním „door to door“.

Služby

Online sledovanie celého procesu prepravy a pravidelné časy odjazdov sú u väčšiny  prepravných spoločností samozrejmosťou. Niektoré z nich však ponúkajú svojim klientom aj doplnkové služby, ako napríklad garantované prepravné časy, doručenie na konkrétny deň, cross-trade prepravy, skladový manažment, či celkové colné vybavenie a dokumentáciu.

Dodacia lehota

Čas prepravy tovaru na trase Slovensko - Nemecko sa zvyčajne pohybuje okolo 2 - 4 dní. Za príplatok si môžete u niektorých spoločností skrátiť dodaciu lehotu na 24 až 48 hodín. V prípade, že vám nevyhovuje čas prevzatia zásielky, alebo vás kuriér nezastihne na adrese, máte právo dohodnúť si ďalší termín.

Cena paletovej prepravy

V porovnaní cien jednotlivých prepravných spoločností jednoznačne vedie logistická a distribučná spoločnosť DHL Freight. Svojim klientom poskytuje prémiové služby v oblasti vnútroštátnej, ako i medzinárodnej paletovej prepravy.

Na trase Slovensko – Nemecko je novinkou niekoľkomesačná prémiová služba DHL Freight Eurapid s krátkou dodacou lehotou a objektívne zmysluplnými cenami.  

Informujte sa o jedinečných benefitoch, ktoré Vám táto služba prináša na Zákazníckom servise DHL Freight na telefónnom čísle 02 17 111, mailom SKFreightCS@dhl.com alebo www.dhlfreight.sk. Zvýhodnená ponuka platí aj na paletové zásielky smerujúce do Českej republiky, Holandska, Belgicka, Španielska, Dánska a Francúzska.

(pr)

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.