Konferencia Energy Manifest otvorí diskusiu o dôležitosti výroby batérií v Európe a na Slovensku

Vďaka priemernému 23 % ročnému nárastu globálneho trhu s elektromobilmi sa v Európe predpokladá aj nárast trhu s batériovými technológiami.

Konferencia Energy Manifest otvorí diskusiu o dôležitosti výroby batérií v Európe a na Slovensku

Vývoj batérií smeruje k vyššej energetickej hustote, ale aj k rýchlejšiemu nabíjaniu, nižšiemu riziku využitia a vyššej kvalite. Je dôležité, aby v Európe vznikli nové továrne na výrobu batérií, čím sa zníži jej závislosť na ázijských výrobcoch.

Na jednodňovej medzinárodnej konferencii Energy Manifest v Bratislave sa stretnú poprední odborníci batériových technológií, ktorí budú diskutovať o prístupe k surovinám, výskume a vývoji v tejto oblasti, ako aj o dôležitosti výroby batérií v Európe.

Jedným z hlavných spíkrov konferencie Energy Manifest bude generálny riaditeľ a zakladateľ poľskej asociácie alternatívnych palív Maciej Mazur.

 „Hlavným cieľom batériového priemyslu v Európe je znížiť našu závislosť na ázijských výrobcoch batérií. Riešením je budovanie vlastných výrobných kapacít na batérie v strednej Európe, odkiaľ by mohol byť zásobovaný rastúci trh s elektrickými autami.“

Maciej Mazur je podnikateľ s dlhoročnými skúsenosťami v energetickom sektore. Od roku 2012 pracuje v priemysle alternatívnych palív, najmä v odvetviach elektronickej mobility a zemného plynu. Pracoval okrem iného na realizácii poľských najväčších infraštruktúrnych projektov a bol poradcom spoločností z oblasti palivového, automobilového, finančného a FMCG sektora. Vyštudoval medzinárodné vzťahy na Fakulte medzinárodného obchodu na univerzite vo Varšave. Je držiteľom diplomu MBA. V súčasnosti pracuje na doktoráte z ekonómie. Je autorom mnohých publikácií v oblasti energetiky a verejnej komunikácie. Ako spíker sa zúčastnil mnohých konferencií a diskusií.

Nenechajte si ujsť jeho diskusný príspevok na konferencii Energy Manifest o možných riešeniach v energetickom sektore a kúpte si vstupenku čo najskôr. Viac informácií získate na www.energymanifest.com alebo na Facebooku: https://www.facebook.com/energymanifest/.

Konferenciu Energy Manifest organizuje Slovenská batériová aliancia (SBaA), záujmové združenie právnických osôb, ktoré rozvíja konkurencieschopný batériový ekosystém od výskumu, výroby až po recykláciu na Slovensku.

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.