Prieskum: Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac
StoryEditor

Prieskum: Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac

20.08.2020, 00:00
Autor:
HNHN
Dobrou správou je, že viac ako tri štvrtiny ľudí si uvedomujú dôležitosť úspor a chcú si sporiť aspoň toľko čo doteraz.

Koronakríza prevetrala peňaženky Slovákov. Každá piata rodina dnes nemá finančnú rezervu už ani na jeden mesiac. Výsledky exkluzívneho prieskumu odhalili aj to, ako sú na tom Slováci so stabilitou príjmu.

Pandémia mení správanie Slovákov. Takmer všetci dnes tvrdia, že si svoje financie chcú strážiť viac. Deväť z desiatich opýtaných potvrdilo, že plánujú vyhľadávať najvýhodnejšie ceny a ponuky. Väčšiu finančnú rezervu si chce vytvárať 84 % ľudí a až 72 % zvažuje hľadať viac zdrojov príjmu. Prieskum Prieskum Kým pred koronakrízou si drvivá väčšina z nás užívala stabilný príjem, takmer pätina Slovákov dnes očakáva zhoršenie, pričom počet ľudí s nestabilným príjmom sa zdvojnásobí. Hlavným zdrojom príjmov Slovákov zostáva mzda zo zamestnania, očakáva sa pokles príjmov z podnikania a väčšia závislosť na štátnych dávkach.

So zabezpečením sa do budúcnosti Slovákom teraz pomôže nová unikátna služba Finančný plán.

„Správne finančne zabezpečený človek má vytvorenú finančnú rezervu vo výške troch až šiestich mesačných príjmov, poistil sa voči nepredvídateľným situáciám, svoj majetok chráni pred infláciou a pripravuje sa na dôchodok. Uplynulé mesiace potvrdili, že práve títo ľudia zvládali následky pandémie lepšie ako ostatní. Pre každého, kto sa chce dostať na túto úroveň, je tu nová služba Finančný plán. Už v pilotnej prevádzke si ju v našich pobočkách vyskúšalo viac ako 90 tisíc Slovákov, ktorí sú tak lepšie pripravení na budúcnosť,“ vysvetľuje Michal Orlovský, zodpovedný za správu majetku klientov v Slovenskej sporiteľni. Prieskum Prieskum

Finančný plán je unikátna služba na slovenskom trhu, ktorá je dostupná zadarmo každému záujemcovi. Stačí prísť do pobočky Slovenskej sporiteľne a bankový poradca záujemcovi na modernom tablete namodeluje možnosti finančného zabezpečenia.

Dobrý finančný plán pokrýva štyri základné oblasti – sporenie, investovanie, poistenie a dôchodok. Záujemcom pripravíme finančné riešenie, ktoré je primerané ich veku, mesačným disponibilným zdrojom aj miere úspor. Finančný plán navrhne aj to, ako môžu ešte lepšie nakladať s peniazmi, ktoré im každý mesiac ležia „neaktívne“ na bežných či sporiacich účtoch, prípadne sa stratia v bežnej spotrebe,“ uzatvára Michal Orlovský.  

Viac informácií o Finančnom pláne nájdete na www.slsp.sk/financnyplan

 

* Prieskum zrealizovala Slovenská sporiteľňa spolu so  svojimi  partnermi,  agentúrami  WAVEMAKER  a ZARAGUZA prostredníctvom online dotazníkov začiatkom  mája  2020 na vzorke 1022  respondentov  v reprezentatívnom rozložení  populácie  SR  vo  veku  15-60  rokov  s  navýšeným  podielom mladších  respondentov  do  tridsiatich  rokov.

 

(PR)

24. máj 2022 06:06