Nepočúvajte mýty o plug-in hybridoch. SUV modely Mercedes-Benz vás presvedčia

Krátky dojazd, vysoká spotreba alebo komplikované ovládanie. Aj to sú mýty, ktoré kolujú o plug-in hybridoch. Ani jeden z nich neplatí pri SUV modeloch Mercedes-Benz. Vysvetlíme vám, prečo sú tieto autá perfektné v každých podmienkach.

Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Batéria pridá na váhe každému autu a nebýva to málo kilogramov. Tento fakt by sa mal prejaviť na spotrebe pri využívaní spaľovacieho motora. Avšak v prípade hybridného vozidla dobíjateľného zo siete neznamená zvýšená hmotnosť nevyhnutne aj zvýšenú spotrebu. Vďaka inteligentnej prevádzkovej stratégii dokáže vozidlo vďaka rekuperácii efektívne znova využiť brzdnú energiu a premeniť ju na elektrickú energiu. Mercedes-Benz skúsil oproti sebe postaviť úplne vybité GLE 350 de a konvenčný dieselový model GLE 350 d. Obe vozidlá potom jazdili v rovnakom čase po rovnakej trase. Na konci spotreboval model GLE s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete o 25 percent menej nafty než konvenčný model GLE. Dôvod je jednoduchý. Pri spomaľovaní alebo jazde z kopca dokáže hybridné vozidlo rekuperovať brzdnú energiu. Elektromotor plní aj funkciu generátora, ktorý nabíja akumulátor. Rekuperovanú energiu následne možno použiť na ďalšie jazdenie. Dlhý dojazd a rýchle dobíjanie.

Nepočúvajte mýty o plug-in hybridoch. SUV modely Mercedes-Benz vás presvedčia
Zdroj: Mercedes-Benz

​Veľa ľudí má predsudky voči hybridným vozidlám dobíjateľným zo siete kvôli malému dojazdu a pomalému nabíjaniu. Avšak toto pri aktuálnej generácii hybridného pohonu dobíjateľného zo siete v modeloch značky Mercedes-Benz rozhodne neplatí. Napríklad v prípade SUV z nabíjacej skrinky so striedavým prúdom nabijete vybitý akumulátor GLE 350 de 4MATIC z 10 na 100 percent za 3 hodiny a 15 minút. Keďže GLE disponuje nabíjacou zásuvkou COMBO, ktorá slúži na nabíjanie striedavým, ako aj jednosmerným prúdom, tak na nabíjacích stojanoch s jednosmerným prúdom nabijete akumulátor z 10 na 100 percent za tridsať minút. Aj vďaka týmto číslam dokážete SUV od Mercedes-Benz využívať efektívne napr. na denné dochádzanie do práce. Jeho dojazd v čisto elektrickom režime je takmer 100 kilometrov. A to bohato stačí väčšine majiteľov týchto vozidiel. Veď aj údaje o reálnych jazdách z aplikácie EQ Ready dokazujú, že až 96 percent všetkých jázd počas jedného dňa je kratších ako 100 km.

Nepočúvajte mýty o plug-in hybridoch. SUV modely Mercedes-Benz vás presvedčia
Zdroj: Mercedes-Benz

Obavy nie sú na mieste

Niektorí vodiči sa hybridného systému obávajú. Dôvodom je, že nevedia, ako správne medzi pohonnými systémami efektívne prepínať. Mercedes-Benz priniesol pre všetkých vodičov predvídavú prevádzkovú stratégiu, ktorá presne rozdelí dostupnú energiu na trasu, ktorú zadáte do navigačného systému. Ak napríklad plánujete prejsť 100 kilometrov, časť trasy okresnými cestami, potom po diaľnici a napokon mestom, tak systém nechá až po diaľnicu zapnutý elektrický motor, kde sa automaticky prepne do režime spaľovacieho motora – a to aj napriek tomu, že akumulátor má ešte dostatok energie. Vďaka inteligentnému navigačnému systému vozidlo vie, že neskôr ešte bude musieť prejsť mestom a elektrickú energiu si tak ušetrí. Prevádzková stratégia si tak automaticky vyberie ideálnu kombináciu spaľovacieho motora a elektromotora na celej trase.

Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Oplatí sa vám auto na elektrický, hybridný alebo spaľovací pohon

Bezplatná aplikácia EQ Ready analyzuje individuálne jazdné údaje používateľa a porovnáva ich s množstvom parametrov elektrických a hybridných vozidiel dobíjateľných zo siete. Aplikácia tak analyzuje, či by bol pre daného používateľa zmysluplný prechod na elektrické alebo hybridné vozidlo. Výsledky sú založené na individuálnom profile používania a analyzuje sa nielen jedna konkrétna jazda, ale každodenný jazdný profil, čím sa získava komplexný pohľad.

Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Prémiové benefity získate kúpou vozidla Mercedes-Benz

Dlhodobý úspech značky Mercedes-Benz na trhu automobilov nesporne zaistila aj vysoká úroveň služieb a benefitov. Aj majitelia nových hybridných modelov GLE a GLC dobíjateľných zo siete automaticky získajú ku svojim novým vozidlám servis v cene vozidla na 6 rokov alebo do 160 000 kilometrov na výrobcom predpísané údržby. Okrem toho si klienti Mercedes-Benz môžu predĺžiť štandardnú záruku automobilu až na 6 rokov (do 160 000 kilometrov). Pri poruche, nehode, menších nepríjemnostiach alebo v prípade vandalizmu pomôže záruka mobility Mobilo. A keďže Mercedes-Benz má záujem o čo najdlhšiu bezporuchovú prevádzku vozidiel, preto raz ročne poskytuje 20-minútovú servisnú prehliadku v autorizovaných servisoch bezplatne.

Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Len do konca roka so zvýhodnením

Mercedes-Benz prináša pre záujemcov atraktívne cenové zvýhodnenie na hybridné modely dobíjateľné zo siete v podobe Technology Edition. Okrem toho zákazník získa aj kredit na nabíjanie až 2632 kWh. Viac informácii nájdete na: https://www.mercedes-benz.sk/passengercars/mercedes-benz-cars/latest-offers/eq-t.module.html

Advertisement

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.