29.12.2020, 00:00

Každá kvapka oleja, ktorá neskončí vo výlevke, sa počíta

Už 1 deci oleja znečistí tisíce litrov vody a zanesie kanalizáciu. Ideálne je zbaviť sa ho ekologicky.

Každá kvapka oleja, ktorá neskončí vo výlevke, sa počíta
Zdroj: Kaufland

Spoločnosť Kaufland dlhodobo podniká kroky k ešte lepšej ochrane životného prostredia a okrem interných riešení prináša možnosti zodpovedného prístupu aj svojim zákazníkom. Od roku 2018 sme vo vybraných predajniach začali inštalovať zberné nádoby na použitý kuchynský olej a keďže ich zákazníci, ale aj ostatní záujemcovia, začali pravidelne vyžívať, aktuálne sú k dispozícii pri každej zo  70 predajní Kauflandu po celom Slovensku,“ uviedla Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti.

Slováci separujú olej vo veľkom

O tom, že Slováci sa už naučili použitý olej nevylievať do odtoku, svedčia aj čísla. Vlani do zberných nádob pri Kauflande odovzdali takmer 9,5 tony, no v tomto roku to bolo za 11 mesiacov už viac ako 50 ton oleja. Tento niekoľkonásobný nárast súvisí nielen so zvyšovaním  počtu zberných miest, ale aj s väčšou angažovanosťou spotrebiteľov v ochrane prírody.

Zdroj: Kaufland

Separovať a odovzdávať olej je veľmi jednoduché

Z vychladnutého oleja je síce potrebné vybrať veľké zvyšky jedál, ako sú kosti a kože, ale drobné nečistoty, ako napr. strúhanka po vyprážaní, nie sú problémom. Prefiltrujú sa priamo u spracovateľa. Matej Bondra, konateľ spoločnosti ESPIK Group, ktorá je jedným z odberateľov použitého oleja od Kauflandu a problematike sa  venuje už od roku 2010, radí, ako si poradiť so zberom v domácnosti. „Vychladnutý, čiastočne vyčistený olej z panvice alebo fritézy vlejte ideálne do čistej, suchej, uzatvárateľnej plastovej nádoby. Do jednej nádoby môžete zbierať všetky druhy použitých rastlinných olejov a živočíšnych tukov a aj nálev z niektorých potravín, napr. sušených paradajok, konzervovaných rýb, či syrov.“ Nemali by sa tam však nachádzať voda, víno, kečup, či saponáty. Výpek, šťava z mäsa však nie sú prekážkou. Veľkosť plastovej nádoby by sme mali vyberať podľa toho, ako často a koľko oleja používame na prípravu jedál. Nie je dobré dávať malé množstvo do veľkej fľaše – obal zaberá veľa priestoru pri zbere a preprave a zároveň prichádza pre veľké množstvo prítomného vzduchu k rýchlejšej biodegradácii oleja. Vyzbieraný olej môžeme odovzdať pri najbližšom nákupe potravín v Kauflande kdekoľvek na Slovensku.

Spracovanie v rukách odborníkov

Po prevoze k spracovateľovi sa vyzbierané obaly s použitým olejom pretriedia, aby sa medzi nimi nenachádzali napr. motorové oleje, či farby. „Plastové fľaše spoločne s obsahom najskôr zahrejeme na 60 stupňov, aby sa rozpustila prípadná masť a následne ich preženieme cez drvič a separátor. Tam sa v jemnom sitku zachytia všetky nečistoty aj rozdrvené PET fľaše. Prečistený olej spracujeme a  v cisternách prepravíme do výrobných rafinérií, kde z neho vzniká ďalší produkt,“ popisuje prácu s použitým kuchynským olejom Ing. Martin Meliš, konateľ spoločnosti INTA, ďalšieho odberateľa tejto druhotnej suroviny od Kauflandu.

Zdroj: Kaufland

Ďalšie ekologické využitie

Použitý kuchynský olej sa používa na výrobu bionafty, označovanej aj ako MERO. Z jedného kilogramu sa dá vyrobiť približne 0,95 kilogramu MERO paliva. Rozdrvené plastové fľaše, ktoré zostanú po filtrácii u spracovateľa, sa oddelia od zvyškov jedál a putujú tiež na ďalšie zhodnotenie. Z kuchynského odpadu zase v bioplynových staniciach vyrobia bioplyn, z ktorého vzniká elektrická energia a teplo.  Takýmto spôsobom sa z  oleja, ktorý by v lepšom prípade skončil v zmesovom odpade, v horšom prípade  v našich vodách, vytvorí surovina, ktorá nájde svoje ďalšie využitie - v doprave, logistike, energetike, ale aj v našich domácnostiach.

Kaufland je presvedčený, že Rozhodujú činy, a pod týmto heslom sa angažuje aj v oblasti ochrany životného prostredia. Verejnosť pravidelne edukuje prostredníctvom rôznych kampaní o dôležitosti jeho ochrany a zodpovednom prístupe k trvalej udržateľnosti.

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.