Samsung rozširuje meranie krvného tlaku a EKG pomocou hodiniek Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2 do ďalších 31 krajín

Vďaka aplikácii Samsung Health Monitor si môžete ľahko a kdekoľvek merať dôležité zdravotné údaje.

Samsung rozširuje meranie krvného tlaku a EKG pomocou hodiniek Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2 do ďalších 31 krajín
Zdroj: Samsung

Spoločnosť Samsung Electronics sprístupňuje aplikáciu Samsung Health Monitor, ktorá umožňuje monitoring zdravotného stavu a dosahovania najrôznejších cieľov spojených s fitness a wellness, v ďalších 31 krajinách. Majitelia smart hodiniek Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2 si môžu pomocou aplikácie Samsung Health Monitor merať krvný tlak aj EKG, a mať tak k dispozícii dôležité informácie o ich zdravotnom stave, nech sú kdekoľvek. V Čechách a na Slovensku budú tieto funkcie dostupné v priebehu marca 2021 v závislosti od rýchlosti a výsledku registrácie kompatibilných zariadení ako zdravotníckeho prostriedku.

Aplikácia Samsung Health Monitor získala v decembri 2020 certifikát CE, čo Samsungu umožňuje rozšíriť službu do 28 európskych krajín. Certifikát CE potvrdzuje, že výrobok spĺňa požiadavky na bezpečnosť, zdravie a ekologický štandard na území EÚ. Vďaka tomu si budú môcť merať krvný tlak a EKG používatelia v nasledujúcich krajinách: Belgicko, Bulharsko, Česko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Chorvátsko, Island, Írsko, Taliansko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Nemecko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Grécko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko a Veľká Británia. Okrem toho bude aplikácia Samsung Health Monitor dostupná aj v Čile, Indonézii a Spojených arabských emirátoch, takže celkový počet nových krajín narastie na 31. 

„Aplikáciu Samsung Health Monitor od jej spustenia v Kórei vlani v júni používa na monitoring svojho zdravotného stavu už vyše milión ľudí," vyhlásil TaeJong Jay Yang, vrchný viceprezident a riaditeľ zdravotníckeho oddelenia v divízii mobilnej komunikácie Samsung Electronics. „Sme veľmi radi, že ju týmto môžeme ponúknuť väčšiemu množstvu užívateľov po celom svete. Posledný vývoj pre nás znamená veľký míľnik v plnení nášho poslania."

Meranie krvného tlaku

Vysoký krvný tlak býva obvyklým prejavom ochorenia mozgu, obličiek či srdca. V prípade zanedbania môže viesť k srdcovému zlyhaniu či iným kardiovaskulárnym problémom. Vďaka smart hodinkám Samsung Galaxy je možné ale krvný tlak merať prostredníctvom aplikácie Samsung Health Monitor, takže si užívatelia môžu urobiť presnejší obraz o svojom zdravotnom stave a kvalifikovanejšie rozhodovať o svojich potrebách. 

Po kalibrácii hodiniek Galaxy Watch3 alebo Galaxy Watch Active2 pomocou tradičného tlakomera s manžetou je možné jednoducho kliknúť na príkaz Merať a prístroj zmeria krvný tlak kedykoľvek a za akýchkoľvek okolností. Tlak sa meria pomocou analýzy pulzu, ktorý snímajú senzory na hodinkách. Program analyzuje pomer kalibrovanej hodnoty a zmeny tlaku a z toho odvodí existujúcu hodnotu tlaku. 

Video merania krvného tlaku je k dispozícii TU.

EKG

Podľa odhadov trpí približne 33,5 milióna ľudí po celom svete fibriláciou predsiení, čo je bežná forma poruchy srdcového rytmu. Fibrilácia predsiení je častou príčinou srdcových problémov, ku ktorým patria krvné zrazeniny, zlyhania srdca či infarkt. 

EKG, čiže elektrokardiogram, sa meria pomocou analýzy srdcovej činnosti senzorom na hodinkách Galaxy Watch3 alebo Galaxy Watch Active2. Stačí sa pohodlne usadiť, otvoriť v telefóne Galaxy aplikáciu Samsung Health Monitor a uistiť sa, že vám hodinky sedia pevne na zápästí. Potom si položte predlaktie na rovný povrch a špičkou prsta druhej ruky zľahka stlačte horné tlačidlo na hodinkách po dobu 30 sekúnd. Aplikácia zmeria vašu srdcovú činnosť a rytmus a zaradí ho buď do kategórie sínusoidy (bežný, pravidelný tlkot srdca) alebo do kategórie fibrilácia, ak srdce tlčie nepravidelne2. 

Video merania EKG je k dispozícii TU.

Dostupnosť

Na meranie krvného tlaku alebo EKG je potrebná aplikácia Samsung Health Monitor nainštalovaná ako v smart hodinkách Galaxy Watch3 alebo Galaxy Watch Active2, tak aj v telefóne série Samsung Galaxy. Aplikácia Samsung Health Monitor sa inštaluje automaticky, keď si používatelia svoje hodinky Galaxy aktualizujú na najnovšiu verziu prostredníctvom aplikácie Galaxy Wearable. Aplikácia v hodinkách následne otvorí odkaz, ktorý užívateľa nasmeruje na stiahnutie aplikácie pre telefón v internetovom obchode Galaxy Store. 

Aktualizovaná aplikácia Samsung Health Monitor bude na modeloch Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2 postupne k dispozícii od 4. februára. V Čechách a na Slovensku budú tieto funkcie dostupné v priebehu marca 2021 v závislosti od rýchlosti a výsledku registrácie kompatibilných zariadení ako zdravotníckeho prostriedku. Ďalšie informácie o modeloch Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2 nájdete na internetových stránkach www.samsung.sk

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi transformačnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť novo definuje svet televízorov, smartfónov, tabletov, nositeľných inteligentných zariadení a digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Samsung je podľa rebríčku Interbrands z roku 2020 piatou najhodnotnejšou značkou sveta s hodnotou 62,3 miliárd USD. Pre najnovšie informácie navštívte Samsung Newsroom na adrese: https://news.samsung.com.

 

 

(PR)

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.