Nový kryptomenový bullrun je tu – čo o ňom potrebujete vedieť?Kryptotrejder
StoryEditor

Nový kryptomenový bullrun je tu – čo o ňom potrebujete vedieť?

07.03.2021, 23:00
Rok 2021 sa z pohľadu finančného sveta zatiaľ nesie najmä dvoma hlavnými témami. Prvá sa odohrala v januári, ale určite bude mať poriadnu dohru. Bola ňou veľmi zaujímavá situácia na finančých trhoch, kedy sa malí investori zoskupujúci sa najmä pod Reddit skupinou „WallStreetBets“ snažili vyškoliť hedžové fondy, ktoré shortovali akcie spoločností ako GameStock, Koss, BlackBerry či AMC.

Akcie týchto spoločností v danom čase boli extrémne volatilné a platí, že mohli priniesť nielen obrovské zisky, ale takisto aj značné straty. To isté sa dá povedať aj o druhej podstatnej téme, ktorá dostáva v médiách čoraz viac pozornosti. Tou sú kryptomeny a najmä tá najväčšia – Bitcoin . Prečo je okolo nich opätovne taký rozruch a čo robiť, pokiaľ ste do kryptomien nikdy neinvestovali a chcete vedieť ako na to? To vám povieme už v tomto článku.

Je tu ďalší kryptomenový bull market?

Tí, ktorí sú v kryptomenovom svete už trochu dlhšie, sa práve na rok 2021 pozerajú ako na rok, kedy má prísť na týchto trhoch opäť takzvaný „bull market“ (býčí trh). Takto sa označuje čas, kedy sa aktívam z daného trhu darí a veľká väčšina z nich má mať rastovú tendenciu. To, ako dlho takýto trh trvá, ako často sa opakuje alebo ako vysoko sa vedia aktíva na danom trhu dostať, už záleží od toho, o aký typ finančných nástrojov ide.

TIP: Sledujte kanál kryptotrejder na telegrame a získajte najčerstvejšie spravodajstvo, analýzy, fundamenty zadarmo

No a pri kryptomenách zatiaľ v ich krátkodobej histórii platí, že „bull market“ sa deje približne každé štyri roky po udalosti zvanej Bitcoin halving (polenie). V jednoduchosti povedané sa počas tejto udalosti stane, že ľudia, ktorí ťažia Bitcoin, zrazu dostanú o polovicu menej za svoju prácu, ako tomu bolo do halvingu. V histórii Bitcoinu sa udiali už tri halvingy, pričom prvé dva boli nasledované obrovským rastom na cene nielen Bitcoinu, ale aj takzvaných altcoinov (alternatívnych kryptomien).

Posledný halving sa pritom udial iba v máji roku 2020, čo je práve dôvodom, prečo si mnoho expertov z kryptomenového sveta myslí, že práve rok 2021 má byť pre Bitcoin opäť veľmi pozitívny. Práve pohalvingové roky boli totižto zatiaľ najúspešnejšie, kedy sa Bitcoinu niekoľkonásobne zvýšila cena, čím sa mu vždy podarilo prekonať predošlé ATH (All time high – najvyššiu doterajšiu cenu).

Iba pre porovnanie, druhý halving Bitcoinu, ktorý sa udial v júli 2016 a kedy cena najväčšej kryptomeny bola na hodnote približne 670 dolárov bol nasledovaný bull marketom, ktorý sa skončil na konci roku 2017 (na začiatku roku 2018 závisiac od uhla pohľadu) a pri ktorom sa cena Bitcoinu dostala na ATH na hodnote takmer 20 000 dolárov.

Pri poslednom halvingu, ktorý nastal minulý rok sa Bitcoin obchodoval na hranici približne 8 500 dolárov, pričom ak by si mal zachovať takú rastovú krivku (ktorá sa od halvingu ku halvingu zmenšuje), tak by musel spraviť približne 1 000 % (rozdiel medzi cenou v dni halvingu a na novom ATH). To znamená, že by Bitcoinu musel mať v tomto cykle vrchol približne na hodnote 85 000 dolárov, čo je ale podľa množstva expertov veľmi konzervatívny odhad.

Vstup inštitúcii mení hru

Spraviť 10-násobný nárast na cene za približne rok má byť brané ako konzervatívny odhad? Áno, síce to znie šialene, avšak rast, aký sa udial v roku 2017 a aký môžeme očakávať tento rok, je vo veľa veciach odlišný. Bitcoin a kryptomeny samotné už nie sú iba nejakou malou „bublinkou, ktorá je iba pre špekulantov či „kriminálnikov.“ Bitcoin sa za posledné 4 roky extrémne posunul, pričom tento fakt najviac vystihuje asi extrémny nárast záujmu inštitucionálnych investorov a spoločností o toto aktívum.

TIP: Tím Kryptotrejder.sk pravidelne organizujú aj edukačné školenia, v ktorých sa rýchlo naučíte pracovať s kryptomenami. Získajte videozáznam z posledného školenia a naučte sa o všetkom, čo ku kryptomenám patrí!

Pravdepodobne mnoho z vás už čítalo o tom, že Tesla investovala do Bitcoinu približne 1,5 miliardy dolárov. Tesla je však iba jednou z mnoha spoločností, ktoré takto spravili. Napríklad spoločnosť MicroStrategy, ktorá do Bitcoinu investuje už od augusta 2020, vlastní aktuálne už viac ako 70 000 BTC, pričom neustále dokupuje. Táto investícia jej navyše zarobila za pár mesiacov viac, ako celý biznis danej spoločnosti.

No a zoznam takýchto spoločností sa pomerne rýchlo rozrastá. Okrem vyššie spomínaných spoločností majú do Bitcoinu zainvestované aj Galaxy Digital Holdings, Square, Voyader Digiral, Marathon Patent Group, Ruffer Investment Company, Stone Ridge Holdings Group a mnoho ďalších. Práve vstup spoločností ale všetko mení. V roku 2017 sa totižto do Bitcoinu „hrnuli“ investovať najmä retail investori, ktorých nákupy mohli byť zväčša maximálne v tisícoch možno desať-tisícoch. Takéto spoločnosti ale nakupujú minimálne za milióny, ak nie dokonca za desiatky, či stovky miliónov. To mení dynamiku celého trhu a aj jeho investičný potenciál.

Catherine Wood, zakladateľka a CEO spoločnosti Ark Invest, ktorá spravuje takmer 30 miliárd dolárov pre svojich klientov si napríklad myslí, že pokiaľ by všetky S&P 500 spoločnosti investovali do Bitcoinu iba 1 % zo svojho kapitálu, tak by sa cena najväčšej kryptomeny dostala na úroveň 90 000 dolárov. Pokiaľ by však investovali približne 10 % zo svojich portfólií, tak by sme sa razom pozerali na sumu 400 000 dolárov za jeden bitcoin. Samozrejme, že to môže byť trošku prehnaný odhad, avšak faktom zostáva, že záujem inštitúcii o Bitcoin rastie, čo so sebou ale prináša aj istú mieru FOMO (fear of missing out).

​Ako vstúpiť do kryptomien rozumne a informovane

Práve FOMO je jednou z najčastejších emócii, ktoré vedia nováčikov poriadne vyškoliť. Tí totižto často naskakujú do trhu v nevhodný čas, pričom keďže nemajú dostatočné investičné znalosti a skúsenosti a nepoznajú kryptomenový sektor, ktorý sa správa výrazne odlišne ako iné finančné sektory, sú takmer od začiatku odsúdení na neúspech.

Ten sa dá odvrátiť dostatočným vzdelávaním a podporou odborníkov. Tá je poskytovaná napríklad známou slovenskou skupinou Kryptotrejder, ktorá sa zameriava na vzdelávanie v oblasti kryptomien a taktiež poskytuje svoje znalosti nielen z hľadiska technickej analýzy, ale taktiež aj z pohľadu fundamentálnej a sentimentálnej analýzy.

To však ani zďaleka nie je všetko. VIP program tejto skupiny tvorí zaujímavý obsah vo forme videí, ktorý obsahuje návody na rôzne burzy a peňaženky, náuku o technickej analýze od vysvetlenia typov grafov, cez patterny až po rôzne indikátory a taktiež rôzne ebooky.

Navyše je v tomto programe zahrnutá aj podpora 24/7, ktorá je vo forme VIP skupiny na Telegrame, kde je k dispozícii nielen celý tím Kryptotrejdera, ale takisto aj zaujímavá komunita kryptomenových nadšencov, ktorá jednoducho žije týmto svetom. Rovnako tam nájdete aj signály, či už krátkodobé alebo dlhodobé, ale takisto aj originálny a zaujímavý obsah na témy financií, investovania či obchodovania.

Pokiaľ ste tak nováčik a chcete vstúpiť do kryptomien bezpečne alebo sa chcete v kryptomenách iba vzdelávať či ich obchodovať a spoznať ľudí s rovnakým nadšením, Kryptotrejder je určite skvelou voľbou.

Pridajte sa k členom VIP skupiny a získajte najčerstvejšie analýzy, fundamenty a podporu.

Členstvo je naozaj pestré.

Zahŕňa vzdelanie v oblasti grafov a technickej analýzy (Školenie pre začiatočníkov v tradingu - videozáznam)

Denný trading, SWING obchody (na 1-3 mesiace), dlhodobé obchody a prístup k tabuľke obchodov, ktorú si viete kedykoľvek sledovať.

Fundamentálne analýzy, v ktorých si človek nájde informáciu, prečo danú kryptomenu kupujeme, čo je za ňou a aké dôležité udalosti ju čakajú.

Máte málo času a nestíhali by ste obchodovať na dennej báze ? Nevadí! Niektorí využijú skupinu raz za čas a aj napriek tomu prinesie želané ovocie. Na svoje si však prídu aj ľudia, ktorí ju využívaju na dennej báze, keďže robíme aj množstvo denných obchodov.

Zakúpením VIP členstva získate prístup do telegram vlákien - VIP kanál, VIP chat - v ktorom viete komunikovať aj s ostatnými členmi a pýtať sa priamo otázky a DAYtrejder kanál - denné obchody/Swing obchody. Ďalej prístup do členskej zóny a tabuľky obchodov, kde nájdete víkendové videoanalýzy, videonávody, ale aj fundamentalne analýzy. Prístup do tabuľky obchodov a videozáznam zo školenia, v ktorom sa naučíte používať trading nástroje a pracovať s kryptomenami.

Získajte 10% zľavu z ceny členstva, ktorú tím kryptotrejder exklúzívne venuje pre čitateľov Hospodárskych novín. Použite kupón: HN10 

Vstúpiť do VIP skupiny a uplatniť si zľavu viete cez tento odkaz. 

Ak budú akékoľvek otázky, či už budete potrebovať pomôcť alebo aj otázky ohľadom skupiny, kontaktujte nás na našej mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

„Nikdy neinvestujte viac ako ste ochotní stratiť. Stratégia a jasný plán sú základom úspechu,“ dodáva na záver Mgr. Dávid Kokavec, ktorý pre čitateľov Hospodárskych novín spolu s tímom kryptotrejder.sk pripravili príručku určenú začiatočníkom. Stiahnuť si ju viete na tomto odkaze.

Zaujal vás projekt Kryptotrejder ? Sledujte ich na sociálnych sieťach:

Facebook: https://www.facebook.com/kryptotrejder

Instagram: https://www.instagram.com/kryptotrejder/

Telegram: https://t.me/Kryptotrejder

Autorom článku je Marek Feder, redaktor a fundamentálny analytik portálu kryptotrejder.sk v spolupráci s Mgr. Dávidom Kokavcom, zakladateľom komunity.

(PR článok)

menuLevel = 1, menuRoute = pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = pr-clanky, homepage = false
24. február 2024 23:32