StoryEditor

Phoenix Investor – transparentné investovanie a zodpovedné investičné poradenstvo

23.03.2021, 23:00
Medzi spoločnosti, ktoré pôsobia na našom finančnom trhu, patrí medzinárodná skupina Phoenix Investor Group. Hlavnou náplňou jej činnosti je sprostredkovanie a poradenská činnosť v oblasti investícií. Pri zrode tejto spoločnosti stáli dvaja skúsení manažéri David Křížek a Ján Kurhajec. Obidvaja spolumajitelia mali v tom čase už niekoľkoročnú prax v oblasti finančného poradenstva.

Od roku 2016 pôsobí spoločnosť Phoenix Investor Group na Slovensku, v Českej republike a Rakúsku. Nemá vlastné investičné produkty, ani nespravuje priamo peniaze klienta, ale ponúka rozsiahle portfólio najväčších a najúspešnejších svetových poskytovateľov finančných služieb, ako sú Franklin Templeton, Moventum a All Commodity Intertrading, a spolupracuje aj s regionálnými spoločnosťami ako LIBERAFIN, 4Brokers, Winning, Jung, DMS & Cie, MAXIMA BROKER, AFISP, Wüstenrot a Start:bausparkasse.

Dôvera klienta sa získava dlhodobo, práve preto si Phoenix Investor zakladá na úzkej spolupráci s klientom. V úlohe finančného poradcu pomáha klientom zhodnocovať ich financie a majetok, a tak ho uchovať aj pre ďalšie generácie. Správne zvolená investičná stratégia eliminuje negatívne dopady zmien v legislatíve aj výkyvov v ekonomike a v neposlednom rade správne a pružne reaguje aj na životné zmeny klienta. Spoločnosť poskytuje kvalitnú analýzu potrieb klienta, zodpovedné investičné poradenstvo a odporúčanie vhodných produktov, aj následnú starostlivosť o klienta. Z tohto dôvodu má klient v spoločnosti Phoenix Investor k dispozícii stále rovnakého finančného poradcu, ktorý klienta a jeho situáciu pozná a na ceste investovania ho dlhodobo sprevádza a radí mu. Klient má možnosť uložiť svoje financie do riadených portfólií, jednotlivých fondov či ETF fondov, ale napríklad aj do fyzického zlata. Aby finanční poradcovia boli schopní poskytnúť klientom riešenia šité na mieru, či už v oblasti investícií alebo financovania, prechádzajú kontinuálnymi profesionálnymi školeniami.

Spoločnosť Phoenix Investor v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu a ochorením COVID-19 úspešne zvládla prechod do online sveta. Svojich finančných poradcov pravidelne vzdeláva na vlastných online školeniach aj na školeniach akreditovaných regulátormi finančného trhu na Slovensku, v Českej republike a Rakúsku. Online priestor má k dispozícii aj pre potreby klientov, od minulého roka sa spoločnosť snaží v rámci legislatívnych možností riešiť maximum veci s klientami online.

Poradenskej skupine Phoenix Investor Group v súčasnosti dôveruje viac ako 15 000 aktívnych klientov s celkovými investíciami v hodnote vyše 160 miliónov eur. Činnosť spoločnosti, jej prístup ku klientovi a jeho majetku plne vyjadruje jej názov PHOENIX:

P-rofessional/Profesionálnosť

H-onesty/Čestnosť v konaní

O-bjective/Objektivita v rozhodovaní

E-xclusive/Exkluzívnosť ponúkaných produktov a prístupu ku klientom

N-ecessity/Potreba zodpovednosti za vlastné financie

I-nnovative/Inovatívnosť investičných možností

X-traordinary/Výnimočnosť

(PR)

menuLevel = 1, menuRoute = pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = pr-clanky, homepage = false
03. december 2023 15:28