Bezpečnosť na stavbách na prvom mieste. Poznáte tieto BOZP systémy?

Produkty spoločnosti PERI spĺňajú najvyššie bezpečnostné štandardy, ktorých cieľom je zabezpečiť prevenciu pred úrazom a zníženie rizika zranenia na stavenisku. Všetky bezpečnostné systémy vyvíjajú tak, aby bolo ich použitie pre koncového užívateľa čo najjednoduchšie.

Bezpečnosť na stavbách na prvom mieste. Poznáte tieto BOZP systémy?
Zdroj: PERI Media Center

PERI je jedným z popredných svetových výrobcov a dodávateľov debniacich a lešenárskych systémov. Prinášajú najvhodnejší systém debnenia pre každú betónovú konštrukciu. V ponuke majú stenové debnenie, stĺpové debnenie a stropné debnenie. PERI je spoľahlivým partnerom v priebehu všetkých fáz výstavby projektov. Pre zrýchlenie a uľahčenie procesov riadenia dodávok materiálu využívajú klienti spoločnosti PERI možnosť prenájmu debnenia. Prenájom debnenia má aj ďalšie výhody, ako napríklad zabezpečenie skladovacích priestorov a správna údržba použitého materiálu.

PERI portfólio ponúka široký rozsah systémov a príslušenstva, ktoré zaisťujú vyššiu bezpečnosť na stavbe. Základnými požiadavkami vývoja je zabezpečiť rýchlejšiu a bezpečnejšiu prácu. PERI produkty sú preto navrhované tak, aby poskytli užívateľom a stavebným spoločnostiam výhody pri manipulácii, znížili prácnosť, zvýšili bezpečnosť a tiež ušetrili náklady a personál.

Pre zabezpečenie osôb pracujúcich na stavbách s debnením má spoločnosť PERI vyvinutých niekoľko rôznych systémov.

Bezpečnostný systém PROKIT EP 110

Ako prvý z bezpečnostných systémov spomenieme systém PROKIT EP 110, ktorý slúži ako dočasná ochrana proti pádu z výšky na voľných okrajoch stavieb, stropných dosiek a debnenia. So stĺpikmi, montážnymi pätkami a ochrannými mrežami je možná flexibilná realizácia bez akéhokoľvek náročného plánovania aj pri zložitých tvaroch stavieb.

Bezpečnosť na stavbách na prvom mieste. Poznáte tieto BOZP systémy?
Zdroj: PERI Media Center
Bezpečnostný systém PROKIT EP 200

Ďalším systémom je PROKIT EP 200 pre ochranu voľného okraja proti pádu z výšky na skeletových budovách, kde sa nasadzujú zábrany vysoké 200 cm. Mreže sa dajú jednoducho priviazať upínacími popruhmi medzi stĺpy alebo konce stien.

Konzolový systém MXK

Všetky stenové a stĺpové debnenia sú doplnené systémovými betonárskymi lávkami a výstupnými rebríkmi. Takýmto riešením je aj konzolový systém MXK, ktorý slúži ako pracovná plošina pre stenové debnenia MAXIMO a TRIO. V porovnaní s bežnými riešeniami, tvorenými samostatnými konzolami, poskytuje tento modulový systém predmontované prvky, akými sú napríklad podlahy MXK alebo mreže PROKIT PMB. Tento konzolový systém poskytuje vysokú bezpečnosť s ľahkou inštaláciou.

Bezpečnosť na stavbách na prvom mieste. Poznáte tieto BOZP systémy?
Zdroj: PERI Media Center

Stropné debnenie MULTIFLEX a SKYDECK

Stropné nosníkové debnenie MULTIFLEX a stropné stoly obsahujú rôzne prvky pre pripevnenie stĺpikov zábradlia ku dreveným plnostenným a priehradovým nosníkom alebo k oceľovým závorám.

Vysoký stupeň bezpečnosti na okrajoch stropov zadebnených systémom SKYDECK zaisťujú samostatné lávky a kompletné koncové zábradlia.

Systém s padacími hlavami SKYDECK výrazne znižuje množstvo materiálu potrebného pre debnenie stropu.

PERI UP Easy

Na slovenský trh priniesla spoločnosť PERI už aj nové fasádne lešenie PERI UP Easy, pri vývoji ktorého boli zohľadnené súčasné aj budúce bezpečnostné predpisy. PERI UP Easy s inovatívnym rámom kombinuje ideálnym spôsobom bezpečnosť a hospodárnosť. Lešenie je charakteristické nízkou hmotnosťou, ktorej výsledkom je značne skrátený čas montáže a demontáže. S PERI UP Easy sa zábradlie vyššieho podlažia montuje bez akýchkoľvek dodatočných prvkov a lešenár je istený bez lana proti pádu na každej úrovni.

Bezpečnosť na stavbách na prvom mieste. Poznáte tieto BOZP systémy?
Zdroj: PERI Media Center
Viac informácii nájdete na peri.sk

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.