Dobrý začiatok stavby je základ úspechu

Izolácia spodnej stavby je veľmi dôležitá a vyrieši hneď niekoľko problémov, ktoré by mohli spôsobovať vlhkosť či iné mechanické a statické ťažkosti.

Dobrý začiatok stavby je základ úspechu
Zdroj: POLYFORM, s.r.o.

Zateplenia spodnej časti stavby expandovaným polystyrénom

Či už sa jedná o starší dom, alebo novostavbu, nadmerné tepelné straty sa vyskytujú všade. Riešením proti takýmto únikom tepla je zateplenie obvodových plášťov budov.

Zdroj: POLYFORM, s.r.o.

​Čoraz viac sa sprísňujú požiadavky aj na tepelné vlastnosti obvodových konštrukcií stavieb. Štúdie ukázali, že je naozaj potrebné sa vo zvýšenej miere zaoberať aj tepelnými stratami spodnej časti budovy, ako sú sokel, základová doska, základové pásy, suterén a pod. Mnohokrát sa práve v týchto častiach  vyskytujú tepelné mosty a preto by sa na to nemalo zabúdať, ani podceňovať. Pri zateplenej spodnej časti stavby je možné ušetriť veľké množstvo energie. Konštrukcie podzemných častí stavieb sú často okrem statických vplyvov namáhané vlhkosťou, koróznymi vplyvmi a podložím, preto si vyžadujú ochranu a to je práve úlohou izolácie spodnej stavby. Najlepším riešením na tento účel sú soklové a perimetrické dosky z expandovaného polystyrénu.

Stavba domu si vyžaduje množstvo znalostí, ale aj pretečených nervov. Nie každý má totiž čas a hlavne chuť riešiť všetky vzniknuté okolnosti. Obklopte sa tými správnymi ľuďmi a hneď to pôjde ako po masle. POLYFORM je naozajstným tímovým hráčom. Vďaka našim produktom vám dokážeme zabezpečiť „pohodu domova“ rýchlo a jednoducho od základov až po strechu.

Soklové a perimetrické dosky sa vyrábajú priemyselným lisovaním, a toto lisovanie zabezpečuje uzavretú povrchovú štruktúru. Práve proces spracovania dokáže znížiť nasiakavosť, zabezpečiť vysokú tlakovú pevnosť a nemenné tepelnoizolačné vlastnosti. Výhodou je tiež jednoduchá montáž a ekonomická výhodnosť.

Technologický postup

Pre prácu so soklovými a perimetrickými doskami je určený predpísaný technologický postup a konkrétne druhy spojiva, ako sú lepidlá, tmely, peny a pod., ktoré slúžia ako dočasné upevnenie. Dosky sú neskôr pritlačené k stene tlakom zeminy po zásype, ktorý je potrebné ešte zhutniť. K lepeniu dosiek dochádza preto, aby boli pevné pri zasypávaní a zhutňovaní zeminy. Na rezanie izolačných dosiek od POLYFORMU nie je nutné mať žiadne špeciálne náradie, postačia štandardné ručné nástroje, ako sú ručné či elektrické pílky, nože, prípadne rezačka odporovým drôtom

Ak si chcete pozrieť, ktoré polystyrény pre zateplenie spodnej časti stavby sú vhodné, ich technické informácie a parametre nájdete práve u nás na http://www.polyform.sk

Izolácia stavby pod úrovňou terénu

Perimetrické dosky z expandovaného polystyrénu na zateplenie sú vhodné na to, aby sme dosiahli vysokú tepelnú účinnosť. Návratnosť finančných investícií má pozitívny vplyv na celkové prevádzkové náklady. Tepelnoizolačné dosky POLYFORM EPS 200 PERIMETER sú ideálnou voľbou pre zateplenie základových pásov, základovej dosky, vykurovaných suterénov, ktoré su v priamom kontakte s vlhkosťou. Izolácia je vhodná aj pre nízkoenergetické a pasívne budovy, kde chráni  hydroizoláciu pred poškodením.

POLYFORM EPS 200 PERIMETER
Zdroj: POLYFORM, s.r.o.

EPS 200 Perimeter

Izolácia soklovej časti stavby

Z hľadiska tepelnoizolačnej účinnosti si aj soklová časť stavby vyžaduje obzvlášť dôležitý prístup, aby sa predchádzalo vzniku plesní, tepelných mostov a podobne. Hrúbka soklovej tepelnej izolácie je podľa štandardov rovnaká alebo o cca 20 mm tenšia ako je hrúbka samotného zateplenia obvodovej steny (ETICS).

POLYFORM EPS 150 SD je vhodná na tepelnú izoláciu soklovej časti stavby lebo je nízko nasiakavá. POLYFORM EPS 200 SD s vysokou tlakovou odolnosťou sa odporúča na zateplenie soklovej časti pod úroveň nezamŕzajúcej hĺbky terénu ( 80 až 100 cm podľa lokality). Je to efektívnejšie a účinnejšie riešenie.

POLYFORM EPS 150 SD
Zdroj: POLYFORM, s.r.o.

EPS 150 Soklová doska

POLYFORM, s.r.o.
Terézie Vansovej 10
065 03 Podolínec
Slovenská republika
tel.: +421 52 439 12 14
email: info@polyform.sk

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.