Systém bezplatnej online fakturácie iDoklad od Cígler Software vygeneroval už 2 milióny faktúr

Bezplatná fakturačná služba v cloude iDoklad od spoločnosti Cígler Software vygenerovala za necelé štyri roky od svojho spustenia 2 milióny faktúr. Jednoznačne tak potvrdila svoju pozíciu najrozšírenejšej slovenskej a českej služby pre online fakturáciu. Podľa dostupných údajov jej patrí 60% trhového podielu tohto typu aplikácií. Prispieva k tomu aj fakt, že ako jediná ponúka aj mobilné verzie aplikácie pre telefóny s operačným systémom Android, iOS (iPhone, iPad) a Windows Phone.

Cígler Software má s vývojom podobných účtovných programov viac než dvadsaťpäťročné skúsenosti. Väčšinu jej klientov tvoria malí podnikatelia a preto práve im sa rozhodla uľahčiť život bezplatnou fakturačnou službou. Moderná cloudová aplikácia aktuálne poskytuje podporu pre viac ako 65 000 užívateľov na Slovensku a v Čechách. Jej kľúčovou funkčnosťou je podpora klientov pri fakturácii; iDoklad ponúka prehľad bežných faktúr,

dobropisov, zálohových, ako aj pravidelných faktúr. Naviac umožňuje automatizované spracovanie pravidelných faktúr - podľa nastavených pravidiel v správny čas automaticky vytvorí faktúru a odošle ju klientovi.

Nástup cloudu vytvoril novú perspektívu pre ekonomické softvéry – a nás inšpiroval k vytvoreniu iDokladu, ktorý bol zároveň odpoveďou na potreby našich klientov. A hoci bezplatný softvér sa môže niekomu javiť ako zlá investícia, my to tak nevnímame. Klienti oceňujú náš prístup, sú nám preto verní a ich počet dlhodobo rastie,“ hodnotí úspech Dušan Peško, CEO Cígler Software na Slovensku. A dodáva: „Pokorenie hranice 2 milióny vygenerovaných faktúr za necelé štyri roky považujeme za veľkú satisfakciu.“

Systém má i mnoho ďalších užitočných funkcií. V prípade potreby automaticky vytvorí pokladničný doklad či zašle upomienku. Aby klient nemusel vyplňovať stále rovnaké údaje, môže si zadefinovať vlastné kontakty na jednoduchšie vyplňovanie partnerov alebo uložiť údaje, ktoré často fakturuje, do Cenníka. Pri fakturácii tieto položky jednoducho do faktúry prenesie a ušetrí čas.

Pre užívateľa tejto cloudovej služby je nemenej dôležité, že mu odpadajú starosti s inštaláciou, aktualizáciami, či zmenami legislatívy. Toto všetko kontinuálne zabezpečuje dedikovaný tím z Cígler Software. Nápomocné sú určite i ďalšie funkcie – ako napr. štatistiky ponúkajúce prehľad o vystavených faktúrach, najlepších zákazníkoch aj najväčších dlžníkoch, alebo tzv. CreditCheck, ktorý vás dokáže varovať pred insolventnými obchodnými partnermi. Ako potvrdil vo svojom novembrovom vydaní mesačník PC Revue: „Ide o jeden z najvybavenejších fakturačných systémov na slovenskom a českom trhu.“

iDoklad nie je populárny iba u bežných užívateľov, ale i u odbornej verejnosti. Popri úspechoch na Slovensku a v Čechách (Microsoft Awards Winner 2011, IT Produkt roku 2011, 2012, 2013, 2014) si vyslúžil uznanie aj na medzinárodnom poli – v júli 2011 zvíťazil v medzinárodnej súťaži Your Business Your Fame, v marci 2012 zasa získal prestížne ocenenie Seals of Excellence na najväčšom svetovom IT veľtrhu CeBIT v Hannoveri. 

 

 

(pr)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.