Solitea kúpila lídra slovinského trhu ERP systémov a cloudového účtovníctva, spoločnosť SAOP

Solitea kúpila lídra slovinského trhu ERP systémov a cloudového účtovníctva, spoločnosť SAOP

Brno, 4. apríla 2016
Československá spoločnosť Solitea výrazne posilňuje svoje európske aktivity akvizíciou 100% podielu v slovinskej spoločnosti SAOP. Zároveň sa jedná o prvú akvizíciu Solitey, ktorá presahuje región Európskej únie, pretože SAOP má dcérske spoločnosti aj v Srbsku a Turecku. Obe strany sa dohodli, že k cene transakcie nebudú poskytovať bližšie informácie.

„Akvizíciou SAOP napĺňame našu globálnu stratégiu, ktorej cieľom je zaradiť sa medzi najväčších dodávateľov ERP a HR systémov v Európe,“ povedal Martin Cígler predseda predstavenstva Solitea. „Softvérové aplikácie pre riadenie spoločností sa stávajú stále komplexnejšími riešeniami a náklady na ich analýzu, vývoj a testovanie rapídne rastú. Ak chceme vyhovieť želaniam a požiadavkám zákazníkov a využívať všetky možnosti, ktoré nám dávajú nové technológie a predovšetkým cloud, tak jedinou cestou je globalizácia, zdieľanie know-how, lokalizácia produktov pre viac národných trhov a konsolidácia nákladov.“

SAOP pôsobí v Slovinsku od roku 1987, pobočky má v Chorvátsku, Srbsku a Turecku. Vlani spoločnosť dosiahla konsolidovaný obrat 6.5 mil. Eur a EBITDA 1,3 mil. Eur a radí sa medzi najziskovejšie IT firmy vo svojom regióne.

„Soliteu vnímame ako strategického investora, ktorý je schopný pomôcť našej spoločnosti v rýchlejšom rozvoji a v preniknutí našich cloudových riešení na ďalšie európske trhy,“ dodáva Sonja Šinigoj, konateľka SAOP. „Veľmi cenné bude aj využitie synergických efektov a spoločného know-how vo vývoji, predovšetkým v oblasti cloudových riešení.“

Spoločnosť SAOP bude aj naďalej podnikať pod svojou značkou a pod vedením súčasného manažmentu, z pohľadu zákazníkov SAOP teda v súvislosti so zmenou vlastníka k žiadnym zmenám nepríde.

„SAOP je vo svojom odbore mimoriadne úspešná spoločnosť. Nemáme preto v úmysle akokoľvek zasahovať do jej fungovania a štruktúry. Spoluprácu zameriame predovšetkým na vývoj nových riešení a služieb a na nastavenie spoločného prístupu k zákazníkom,“ dopĺňa Michal Rybovič, podpredseda predstavenstva Solitea.

O holdingu Solitea

Solitea, a.s. patrí medzi veľkých európskych dodávateľov IKT riešení. Holding za ktorým stojí slovenský a český kapitál zastrešuje 15 spoločností, ktoré v 7 krajinách zamestnávajú viac ako 600 zamestnancov a v regióne Európy obsluhuje viac ako 300 000 zákazníkov. Konsolidované výnosy holdingu presahujú 33 mil. Eur. V posledných dvoch rokoch uskutočnila Solitea celý rad významných akvizícií na Slovensku (napríklad Cígler Software, Vema), v Českej republike (napríklad Aquasoft, Altus, Cígler Software, JKR, Vema), ako aj v Rakúsku (JET ERP). Dlhodobo tak posilňuje svoju pozíciu významného európskeho dodávateľa IKT služieb.

O spoločnosti SAOP

Spoločnosť SAOP vznikla v roku 1987 a vypracovala sa na lídra slovinského trhu ERP systémov. SAOP má silnú pozíciu aj na chorvátskom a srbskom trhu a na konci roka 2015 vstúpila do Turecka. Medzi 17 000 zákazníkov jej ERP systému iCenter patrí korporátna sféra aj štátna správa. Účtovný softvér Minimax je jedným z mála produktov svojej kategórie v Európe, ktorý bol od začiatku navrhnutý pre prácu v cloude. Portfólio spoločnosti dopĺňajú pokladničné systémy SAOPNET POS. Výnosy spoločnosti dosahujú 6,5 mil. Eur a v Slovinsku, Chorvátsku, Srbsku a Turecku SAOP zamestnáva vyše 130 zamestnancov.

Pre bližšie informácie kontaktujte:
Lukáš Krifta, manažér marketingu, lukas.krifta@solitea.cz, +420 604 222 356
www.solitea.cz

(pr)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.