StoryEditor

Slovákovi sa pokúsili ukradnúť jeho SUV na dovolenke v Poľsku. Toto ho zachránilo

20.09.2022, 00:00

Nechýbalo veľa a slovenská rodina by sa vracala z dovolenky u našich severných susedov domov autobusom. Našťastie im vozidlo ochránil pred zlodejmi špičkový zabezpečovací systém.

Ako prezrádza majiteľ Toyoty RAV4 Adventure, zlodej sa pokúsil odcudziť jeho vozidlo tak, že najprv vyrezali vnútorný blatník, odpojil svetlo a dostal sa dnu. No s autom neodišiel. Nečakal totiž, že SUV má dodatočné zabezpečenie VAMPIRE Lite, ktoré mu zabránilo v naštartovaní.

Ako je to možné? VAMPIRE Lite je 7-cestný imobilizér, ktorý vo vozidle blokuje až 7 jeho častí: batériu, spojku, motor, elektroniku, ručnú brzdu, palivovú sústavu či elektronickú riadiacu súpravu.

Bez špeciálneho VAM kľúča, ktorý je potrebné pred každým naštartovaním vložiť dnu, sa tieto časti zablokujú a vozidlo nenaštartuje. Ako píše majiteľ spomínaného SUV: „auto bolo pre zlodeja mŕtve“.

image
VAM

Toto nie je prvý a zrejme ani posledný prípad, kedy VAM systém ochránil vozidlo pred zlodejmi. Počas 25-ročnej histórii firmy zaznamenali viac ako 500 pokusov o krádež. Ani jeden z nich nebol doteraz úspešný.

Dokonca, ak by mal majiteľ dotknutej Toyoty nainštalované rozšírenie VAM Akustik, systém by ho ochránil aj pred vniknutím do auta. V momente pokusu by sa totiž zapol alarm v podobe hlasného trúbenia z klaksónu a blikania svetiel.

image
VAM

Ak si svoj automobil ceníte nado všetko, investujte do dodatočného zabezpečenia. Nechajte si nainštalovať VAMPIRE Lite a majte vozidlo 100 % chránené. Kdekoľvek. O nezáväznú cenovú ponuku môžete požiadať na tomto mieste.

menuLevel = 1, menuRoute = pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = pr-clanky, homepage = false
19. júl 2024 11:30